Doskonalenie umiejętności strzelców wyborowych

12 grudnia 2019, 14:35
st_szer_dawid_sofinski_19
Fot. st. szer. Dawid Sofiński
Reklama

Zawiszacy doskonalą swoje umiejętności na poligonie w Orzyszu. Od 4 grudnia 2019 roku na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu trwa Zgrupowanie Strzelców Wyborowych 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Kpt. Martyna Kupis informuje, że głównym celem zgrupowania jest doskonalenie umiejętności żołnierzy oraz zgranie elementów par, sekcji i drużyny strzelców wyborowych w czasie wykonywania zadań taktycznych i ogniowych w warunkach niskich temperatur w dzień i w nocy. Zawiszacy w trakcie intensywnego szkolenia realizują zajęcia z taktyki w Ośrodku Szkolenia Pododdziałów Rozpoznawczych oraz na Placu Ćwiczeń Ogniowych.

image
Fot. st. szer. Dawid Sofiński

Zgrupowanie strzelców wyborowych stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz doskonalenia umiejętności z zakresu działania w różnych sytuacjach taktycznych m.in. umiejętności skrytego podchodzenia do celu i zajmowania stanowiska ogniowego, doskonalenia umiejętności nawigowania w terenie, maskowania indywidualnego, bytowania, umiejętności w zakresie prowadzenia celnego ognia w czasie strzelań bojowych i sytuacyjnych w dzień i w nocy, określania nastaw i pracy na broni, obserwacji oraz lokalizowania i identyfikowania celów, poruszania się w czasie zmiany stanowisk obserwacyjno–ogniowych.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Extern
piątek, 13 grudnia 2019, 15:14

Ciekawe czemu nie maskują broni?

Gromik
piątek, 13 grudnia 2019, 10:26

To czym tam sie,strzela Makarow?

Tweets Defence24