Reklama
Reklama
Reklama

Czwartek z Defence24.pl: Problemy z dywizją widmo; Kruche porozumienie z Koreą Północną

17 maja 2018, 08:01
Czarna Dywizja
Defence24
Defence24

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „MON nie wie, czy i gdzie będzie dywizja widmo”: Problemy z lokalizacją nowej dywizji wojska. Na przeszkodzie stoi nie tylko brak porozumienia co do miejsca, ale również budżet MON. „Choć Ministerstwo Obrony Narodowej obiecuje nową dywizję wojska, nawet nie wiadomo, gdzie i kiedy ona powstanie. Ani czy nas na nią stać. […] Wiadomo, że wojsko sonduje też inne lokalizacje - Zamość, Chełm, a może też Legionowo, Warszawa-Wesoła”.


Maciej Orłowski, Michał Wilgocki, Gazeta Wyborcza, „Kim schładza ocieplenie”: Koniec kruchego porozumienia z Koreą Północną? Według agencji prasowych, Kim Dzon Ung może testować cierpliwość Amerykanów. „Pjongjang odwołał zaplanowane na wczoraj rozmowy z Południem i zagroził wycofaniem się z czerwcowego szczytu Trump - Kim. Oficjalnie powodem są ćwiczenia wojskowe Korei Południowej i USA. Negocjacyjna partia szachów trwa. […] Stany Zjednoczone muszą podjąć kluczową decyzję: czy dążyć do porozumienia z Koreą Północną, które poprawi bezpieczeństwo USA i ich sojuszników, ale nie doprowadzi do natychmiastowej denuklearyzacji, czy też odejść z niczym”.


Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
dim
czwartek, 17 maja 2018, 22:59

Lublin - Chełm, to dobra lokalizacja na inną dywizję, a Warszawa-Legionowo-Wesoła na inną. Po prostu takie są potrzeby. Mniej ratuszy i drogich podróży zagranicznych, niższe diety, mniej wymian chodników i ekranów autostradowych, MNIEJ URZĘDNIKÓW w wojsku i w cywilu, ale jeszcze dwie silne, nowocześnie nasycone sprzętem i ciągle ćwiczące dywzje, broniące granicy. Albo staniemy się kolonią. A choćby i niemiecko-amerykańską. Gdyż broni się wyłącznie silnego - wartościowego sojusznika, lub własnych kolonii.

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama