Ćwiczenia rosyjskiej obrony przeciwdesantowej na Sachalinie

2 lipca 2019, 13:21
VDay_Parade_Rehearsal_Moscow03
2K22 Tunguska Fot. Leonid Dzhepko. CC BY-SA 3.0

Na należącego do Rosji wyspie Sachalin, u wybrzeży Oceanu Spokojnego, rozpoczęły się ćwiczenia rosyjskiej obrony przeciwdesantowej.

W czasie ćwiczeń rosyjska piechota zmotoryzowana m.in. starła się z "przeciwnikiem", który prowadził ciężki ogień zaporowy z wykorzystaniem polowych wyrzutni rakietowych BM-21 Grad, samobieżnych armat polowych 2S7 Pion oraz samobieżnych artyleryjsko-rakietowych systemów przeciwlotniczych 2K22 Tunguska, a także musiała odpierać inne ataki z powietrza i morza.

Zadanie obrony wyspy przed lądującym i nacierającym przeciwnikiem otrzymało ok. 1000 żołnierzy Wschodniego Okręgu Wojskowego SZ FR. Obronę z powietrza wspierały m.in. patrolowo-rozpoznawcze bsp Orlan-10, które namierzały i podawały dokładną lokalizację "nieprzyjaciela".

W materiale filmowym udostępnionym przez stronę Zwiezda TV widać intensywny ogień artyleryjski i rakietowy prowadzony przez stronę broniącą wyspy, który jest koordynowany z powietrza przez znajdujące się nad polem walki BSP.

Na materiale wideo możemy także zobaczyć rosyjską piechotę zmotoryzowaną, która spieszona wraz z gąsienicowymi transporterami opancerzonymi MTLB prowadzi ogień do wyznaczonych celów w terenie, a także na plażach w umocnionych, polowych stanowiskach ogniowych w stronę lądujących sił.

Ze względu na znaczną długość linii brzegowej  i urozmaiconą rzeźbę terenu, Sachalin zdaniem SZ FR stanowi potencjalnie dogodny cel ataku dla  wojsk powietrzno-desantowych wspartych przez lotnictwo.

Celem manewrów jest wypracowanie współdziałania różnych pododdziałów wojsk w prowadzeniu obrony przeciwdesantowej, z uwzględnieniem specyfiki geograficznej wyspy.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
Naiwny
środa, 3 lipca 2019, 00:39

rED - Japończycy. Już zresztą tak kiedyś było a obeny budżet tzw japońskich sił samoobrony jest wyższy niż bcały budżet wjskowy Federacji Rosyjskiej.

Davien
środa, 3 lipca 2019, 12:59

Naiwny, a od kiefy to Japończycy uzywaja antycznych Pionów czy równie starych Tungusek:)) O Gradah nie wspominajac:))

Ecco
wtorek, 2 lipca 2019, 21:48

"Obrona" Sachalina? Nie, to ćwiczenie w stylu obrona Gotlandii po jej zajęciu czyli obrona przed odbiciem Gotlandii przez Szwedów, ha ha!! Kto niby bowiem chciałby odbierać Rosji Sachalin!! Ciekawe też, że na Bałtyku Rosja najbardziej zaciekle ćwiczy desanty. Jakoś mi się nie widzi to jako zadanie obronne, a stricte agresywne i wrogie wszystkim jej sąsiadom!!

dim
wtorek, 2 lipca 2019, 17:16

A że na Gotlandii ćwiczyć "obrony" nie mogą, analizują takiż temat na Sachalinie.

rED
wtorek, 2 lipca 2019, 16:41

Taaa.... A kto by tam miał lądować?

Davien
wtorek, 2 lipca 2019, 19:10

Patrzac czego uzywać mieli atakujacy to chyba ćwicza jakby miała ich jakaś rosyjska jednostka zaatakowac.

Tweets Defence24