Combined Resolve VIII - poligonowy sprawdzian współdziałania

23 kwietnia 2017, 12:47
Fot. www.army.mil

Rozpoczęło się ćwiczenie Combined Resolve VIII, którego celem jest przygotowanie sił Stanów Zjednoczonych i armii sprzymierzonych państw europejskich do współdziałania podczas operacji wielonarodowych.

Ćwiczenie Combined Resolve VIII, trwające od 19 kwietnia do 16 czerwca 2017 r., odbywa się na poligonach Grafenwoehr i Hohenfels w Niemczech. Łącznie weźmie w nim udział ponad 3400 żołnierzy z armii 10 państw - Albanii, Finlandii, Węgier, Kosowa, Litwy, Macedonii, Rumunii, Słowenii, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Combined Resolve VIII podzielone jest na trzy fazy, najważniejszym elementem pierwszej jest szkolenie strzeleckie z wykorzystaniem amunicji bojowej przeprowadzone na poligonie Grafenwoehr. Faza druga to ćwiczenie sztabowe, natomiast trzecia, która odbędzie się na terenie ośrodka szkolenia w Hohenfels, to manewry poligonowe w formule "force-on-force".

Amerykanie biorący udział w ćwiczeniu to część rotacyjnych sił armii USA, stacjonujących obecnie na wschodniej flance NATO, między innymi w Polsce - elementy dowódcze, pododdziały 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z 4. Dywizji Piechoty i jednostki z 10. Brygady Lotnictwa Bojowego. Najliczniejsi żołnierze amerykańscy zostali czasowo oddelegowani z Żagania, gdzie przebywają stale w ramach operacji Atlantic Resolve.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
gość
niedziela, 23 kwietnia 2017, 13:28

Poza Rumunią i Finlandią to dość egzotyczni partnerzy.

Propan
niedziela, 23 kwietnia 2017, 12:58

Oczywiście Polska udziału nie bierze.

Tweets Defence24