Reklama

Clinton i Davutoglu rozważają utworzenie strefy zakazu lotów nad Syrią

12 sierpnia 2012, 12:11
clintondavutogluturkey_thumb
Ahmet Davutoglu i Hillary Clinton - fot. Departament Stanu USA.

W sobotę 11 sierpnia, Hillary Clinton po spotkaniu z Ahmetem Davutoglu powiedziała że oba państwa rozważają wszelkie środki pomocy rebeliantom, w tym utworzenie strefy zakazu lotów.


Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton po spotkaniu z tureckim ministrem spraw zagranicznych Ahmetem Davutoglu poinformowała, iż najpierw powstanie specjalna amerykańsko - turecka grupa robocza złożona z oficerów wywiadu i wojskowych, aby przygotować szczegółowy plan wsparcia zbrojnej opozycji, która walczy w celu obalenia prezydenta al-Asada.


Plan działania, który nie wyklucza narzucenia strefy zakazu lotów, wymaga jednak jeszcze głębokiej analizy, a żadne decyzje nie są jeszcze przesądzone. Szczególną rolę w jego tworzeniu mają jednak do odegrania armia USA i amerykańskie agencje wywiadowcze.


Zadaniem grupy roboczej, według Clinton, będzie również przygotowanie scenariuszy na wypadek upadku syryjskiego reżimu. Chodzi przede wszystkim o rozważenie ryzyka rozszerzenia konfliktu do krajów sąsiednich - Clinton nawiązała do wczorajszych, nocnych starć wojska syryjskiego i jordańskiego.


(MMT)

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama