Chrzest włoskiej fregaty Luigi Rizzo

22 grudnia 2015, 09:14
FREMM
Włoska fregata typu FREMM w trakcie budowy w stoczni Riva Trigoso. Fot. A. Nitka

W stoczni koncernu Fincantieri w Riva Trigoso odbył się chrzest włoskiej fregaty rakietowej "Luigi Rizzo"(F-595) szóstej z dziesięciu zamówionych jednostek typu FREMM, budowanych jednocześnie dla floty francuskiej i włoskiej.

Reklama

W uroczystości wzięli udział m. in. prezydent region Liguria Giovanni Toti, admirał Giuseppe De Giorgi dowódca włoskiej marynarki wojennej oraz dyrektor generalny Fincantieri Giuseppe Bono. Matka chrzestną była Maria Guglielmina Rizzo, córka Luigi Rizzo - włoskiego oficera, który wsławił się zatopieniem austro-węgierskiego pancernika "Szent István" w roku 1918.

Fregata Luigi Rizzo jest drugą włoską jednostką tego typu budowaną w wersji wielozadaniowej. Położenie stępki tego okrętu miało miejsce 5 marca 2013 r., wodowanie nastąpi po przetransportowaniu na pokładzie barki do drugiej stoczni koncernu Fincantieri w Muggiano, zaś do służby ma wejść w luty 2017 r.

(AN)

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Marine
wtorek, 22 grudnia 2015, 21:53

2 lata - tyle buduje się uzbrojoną po zęby fregatę w normalnym kraju zachodnim...

Propsik
wtorek, 22 grudnia 2015, 10:33

Powinniśmy razem z Duńczykami wejść w ich projekt okrętów nawodnych które maja na podobnym poziomie a są tańsze i możnaby z nimi pomyśleć o wspólnych projektach co wzmocniłoby nasze stocznie... Podobnie jak ze Szwecja odnośnie okrętów podwodnych, Grippenów i Norwegów odnośnie systemów Rakietowych... Podobnie z Ukraina w kwestii modernizacji/dokupienia śmigłowców i samolotów posowieckich czy pojazdów pancernych oraz rakiet a zamiast drogich włoskich samolotów szkoleniowych zmodernizować z czechami Aero L-159 Alca...

fg
środa, 23 grudnia 2015, 16:33

I dalej tkwić w technologicznej stagnacji...

Tweets Defence24