Cavoli za Hodgesa. Zmiany w dowództwie U.S. Army Europe

19 grudnia 2017, 13:45
Gen. Chris Cavoli i Gen. Ben Hodges
Fot. U.S. Army

Jak informuje portal Defence News, gen. Christopher Cavoli dowódca 25. dywizji piechoty, zostanie nowym dowódcą sił amerykańskich w Europie. Zastąpiłby na stanowisku gen. Bena Hodgesa, który dowodził U.S. Army Europe od listopada 2014 r.  

Z biogramu generała wynika, że przed objęciem dowództwa nad 25. Dywizją, Cavoli stał na czele 7. Dowództwa Szkoleniowego w niemieckim Grafenwöhr. Nowy dowódca U.S. Army Europe służył także w Afganistanie, gdzie był zastępcą dowódcy Regional Command West w Harat oraz zastępca głównodowodzącego 82. Dywizji Powietrznej. 

Wcześnej w niemieckich mediach pojawiły się doniesienia, że miejsce gen. Hodgesa miał zająć gen. Ryan Gonsalves, który do niedawna dowodził 4. Dywizją Piechoty w Port Carson w stanie Kolorado. Jednak wobec gen. Gonsalvesa toczy się postępowanie. Według oświadczenia armii opublikowanego w listopadowym wydaniu magazynu "Stars and Stripes" miał on zachować się w sposób niewłaściwy wobec pracownika Kongresu.

Zobacz także: Gen. Hodges: Powidz "hubem lotniczym" US Army [Defence24.pl TV]

W wywiadzie dla Defence News gen. Hodges powiedział, że obecnie priorytetem dla niego jest integracja z NATO. Gen. Hodges miał odejść ze stanowiska we wrześniu tego roku, jednak jego misję przedłużono ze względu na poszukiwanie następcy na stanowisku głównodowodzącego siłami USA w Europie. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24