Reklama

Bułgaria kupuje kolejne pojazdy MRAP

15 października 2014, 13:10
Rodzina pojazdów COMMANDO firmy TM&LS – fot. Textron

Bułgaria kupiła za 15,2 miliona dolarów 10 pojazdów kołowych Commando Select, które wejdą w przyszłym roku na wyposażenie żołnierzy służących w Afganistanie.

Dostawcą 10 pojazdów dla Bułgarii będzie amerykańska spółka Textron Marine & Land Systems. Zostaną one przekazane w pierwszej połowie 2015 r. bezpośrednio do bułgarskich żołnierzy służących w siłach ISAF (International Security Assistance Force) w Afganistanie.

Bułgarzy wykorzystują tam już 7 pojazdów z rodziny Commando dostarczonych w 2008 r., które bardzo dobrze sprawdziły się w dotychczasowych działaniach. Textron Systems zapewnia dodatkowo wsparcie logistyczne oraz trening załóg, który jest prowadzony na terytorium Bułgarii.

Commando Select to czterokołowy transporter opancerzony, specjalnie wzmocniony przed wybuchem min i improwizowanych ładunków wybuchowych IED. Bułgarzy wybrali trzy wersje transporterów: bojową (uzbrojoną w wieżyczkę z granatnikiem Mk-19 kalibru 40 mm oraz zamontowany współosiowo karabin maszynowy kalibru 12,7 mm), dowodzenia i kontroli C2 (wyposażony w system zbierania informacji – w tym z bezzałogowych systemów rozpoznawczych) oraz ewakuacji medycznej (pozwalającą na udzielanie pomocy rannym na terenach zagrożonych).

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
Moshe Schwantz
czwartek, 16 października 2014, 09:48

Taaak... albo dodać pancerz na wóz drabiniasty i kabinka dla chłopka z beretem i taki mrap jak mażenie...uuups marzenie!!!!! Wybacz kolego nie mogłem się powstrzymać.

ddd
środa, 15 października 2014, 18:00

dopancerzyć amz bóbr wprowadzić uzbrojenie i taki mrap jak mażenie

bzyku
czwartek, 16 października 2014, 10:28

Marzenie kolego, marzenie.

Radek
piątek, 17 października 2014, 02:58

To nie jest żaden MRAP, tylko transporter opancerzony (amerykański odpowiednik BRDM).

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama