Brytyjskie Eurofightery ćwiczą w Azji

2 października 2016, 17:12
Fot. Crown Copyright
Reklama

Dowódca brytyjskich sił powietrznych, gen. Stephen Hillier poinformował o przebazowaniu samolotów RAF, wyznaczonych do udziału w międzynarodowych ćwiczeniach w rejonie Azji.

Czasowo przebazowane zostaną samoloty Eurofighter Typhoon i zespół akrobatyczny RAF Red Arrows. W czasie pobytu w Azji Brytyjczycy wystąpią na licznych pokazach lotniczych i wezmą udział w manewrach sił powietrznych w tym regionie świata.

Brytyjskie maszyny bojowe wezmą najpierw udział w szkoleniu Eastern Venture, w ramach którego Typhoony stacjonujące na co dzień w bazie RAF w Lossiemouth w Szkocji będą brały udział w manewrach na terytorium Malezji i Singapuru. Manewry te organizowane są w ramach partnerstwa obronnego pięciu państw - Wielkiej Brytanii, Malezji, Singapuru, Australii i Nowej Zelandii.

Kolejne ćwiczenia sił powietrznych będą miały miejsce na terenie Japonii i Korei Południowej. Natomiast zespół akrobatyczny Red Arrows weźmie udział w szeregu pokazów w Indiach, Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Powrót maszyn do baz macierzystych nastąpi w listopadzie.

W ramach przebazowania samoloty wspierane będą przez powietrzne zbiornikowce Voyager oraz samoloty transportowe C-17 Globemaster oraz C-130J Hercules.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24