Brytyjscy i niemieccy żołnierze jadą do Iraku

14 grudnia 2014, 12:31
Fot. Bundeswehr/Wilke/Sebastian Wilke.
Reklama

Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Michael Fallon stwierdził, że kilkuset brytyjskich żołnierzy weźmie udział w misji szkoleniowej w Iraku. Do rejonu działań może również trafić około 100 wojskowych z Republiki Federalnej Niemiec.

Jak podaje The Telegraph, zgodnie z zapowiedzią Michaela Fallona na początku przyszłego roku w Iraku może zostać rozmieszczonych kilkuset żołnierzy, którzy wezmą udział w misji szkoleniowej. Będą oni prowadzić ćwiczenia zarówno dla sił zbrojnych podległych rządowi w Bagdadzie, jak i dla irackich Kurdów.

Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii zwrócił uwagę, że szkolenie skupi się między innymi na metodach przeciwdziałania zagrożeniu ze strony improwizowanych ładunków wybuchowych. Instruktorzy zostaną rozmieszczeni w czterech miejscach na terytorium Iraku. Obecnie Brytyjczycy uczestniczą w nalotach na terrorystów z organizacji Państwo Islamskie, a w rejonie działań pozostaje niewielka liczba doradców wojskowych.

W wywiadzie dla dziennika Bild minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen stwierdziła z kolei, że decyzja o rozszerzeniu misji szkoleniowej Bundeswehry w irackim Kurdystanie może zostać podjęta jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Serwis Deutsche Welle podaje, że około 100 żołnierzy miałoby zostać rozmieszczonych w mieście Irbil. Działania w celu zwiększenia wsparcia dla sił walczących z terrorystami w Iraku są koordynowane z sojusznikami. 

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
podatnik
niedziela, 14 grudnia 2014, 15:06

Angole i Niemcy do Iraku, a Rosja twierdzi, że 14 grudnia w nocy lądowały w Zaporożu NATOwskie Herculesy wypakowujące sprzęt wojskowy i widziano "ok. 50 żołnierzy NATO" "mówiących po polsku" i zabraniających robienia zdjęć... Znowu POpaprańce w coś pakują Polskę? :(

1125
poniedziałek, 15 grudnia 2014, 08:11

"a Rosja twierdzi" - to mnie ubawiłeś:)

Zenio
niedziela, 14 grudnia 2014, 22:26

Rosja twierdzi takie głupoty ze nie specjalnie się jest sens tym przejmować. Polskie haubice w Odessie Ruscy "widzieli" już w połowie lipca.

olek
niedziela, 14 grudnia 2014, 21:55

Państwowy koncern UkrOboronProm podpisał kontrakt z amerykańskim producentem broni Barrett Firearms. Uzbrojenie ma być przekazywane na potrzeby Służby Bezpieczeństwa i Gwardii Narodowej Ukrainy. Terminy realizacji zamówienia skrócono do minimum, aby żołnierze mogli otrzymać broń jak najszybciej – informuje UkrOboronProm. Barrett Firearms specjalizuje się w produkcji wielkokalibrowych karabinów snajperskich. Kresy24.pl/koreespondent.net

Allah akbar
niedziela, 14 grudnia 2014, 21:05

Czy to nie jest dziwne? Jadą do Iraku walczyć z islamistami a w swoich krajach tolerują tę DZICZ w ilości po kilka milionów. Wróg BARANY jest w środku i WAS rozpirzy w drobny mak!!!

Inch Allah
poniedziałek, 15 grudnia 2014, 01:18

Nie każdy muzułmanin to terrorysta, tak jak nie każdy katolik w Irlandii to terrorysta. Terroryzm zawsze przegra walkę z dobrem.

Tweets Defence24