Reklama
Reklama
Reklama

BOR z nowymi mundurami

13 października 2017, 14:52
Obecny wzór umundurowania polowego BOR. Fot. MSWiA.
Nowy wzór umundurowania polowego BOR. Ilustracja: BIP MSWiA.
Nowa czapka polowa i wizerunek orła umieszczany na czapkach wyjściowych. Ilustracja: BIP MSWiA.

Nowy wzór umundurowania polowego oraz zmienione tło, na jakim znajduje się wizerunek orła to główne zmiany w umundurowaniu funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. MSWiA projekt zarządzenia w tej sprawie skierowało do uzgodnień międzyresortowych. 

„Projektowane zmiany podyktowane są potrzebą dostosowania umundurowania do specyfiki wykonywanych przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu zadań służbowych” – podkreślono w uzasadnieniu projektu rozporządzenia.

Czytaj także: Wiceszef BOR podał się do dymisji

Jak czytamy w uzasadnieniu, zmiana dotyczy wzoru umundurowania polowego. Nowe mundury funkcjonariuszy BOR zyskają jednolity kolor. Zmianie ulegnie także kolor tła, na jakim widnieje wizerunek orła. Zgodnie z założeniami wymiana mundurów będzie stopniowa, a funkcjonariusze będą mogli nosić ich poprzednią wersję do grudnia 2021 r. 

BOR - nowy mundur
Nowy wzór umundurowania polowego BOR. Ilustracja: BIP MSWiA.

Czapka BOR i orzeł
Nowa czapka polowa i wizerunek orła umieszczany na czapkach wyjściowych. Ilustracja: BIP MSWiA.

Jak pisano na Defence24.pl już wcześniej, BOR czeka jednak dużo poważniejsza zmiana. Zapowiadana reforma wkracza w ostatni etap i już wkrótce, jak deklaruje MSWiA, BOR przekształci się w Służbę Ochrony Państwa. SOP będzie posiadała nie tylko większe uprawnienia niż dzisiejszy BOR, ale będzie też liczniejsza. Jak zapewnia MSWiA jest to warunek konieczny dla zapewnienia właściwego standardu ochrony.

Czytaj więcej: Służba Ochrony Państwa zastąpi BOR

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 15
Reklama
SYG
wtorek, 12 czerwca 2018, 15:15

Nowe mundury przypominają wyglądem odzież ochronną pracowników ZOM.

CB
piątek, 13 października 2017, 17:51

Skoro niedługo ma być zmiana na SOP, to po co było zmieniać wygląd naszywki BOR? A no tak, przecież projektu za darmo nikt nie zrobi, a i wyprodukować nowe trzeba, więc jest szansa dać zarobić swoim... Mam nadzieję, że chociaż te mundury ta nowa służba wykorzysta i nie zaprojektują dla nich całkiem innych...

jk
piątek, 13 października 2017, 16:25

"będziemy mieć tysiąc czapek"- powiedział na konferencji prasowej szef MON.

sojer
sobota, 14 października 2017, 09:31

BOR podlega MSWiA...

Kasa w błoto
piątek, 13 października 2017, 16:22

Ale przecież Służba Ochrony Państwa zastąpi BOR.

nikt ważny
wtorek, 17 października 2017, 15:34

Proponuję inny rodzaj manekinów albo zakładać mundur dopasowany do manekina bo cały PR legł w gruzach. Mundur jest ok tyle że spodnie w jednym kolorze dla służby która czasem musi pobiegać po brudnych kałużach i błocie to pomysł kiepski. Będą uwalane po każdej służbie innej niż w słoneczny dzień. Faktem jest że obecny MC na spodniach ma się nijak ale przynajmniej brudnych nogawek nie widać. Gdyby nie to że pewnie już musztarda po obiedzie to albo PL Camo albo MT kamuflaż miałby więcej sensu. Może jednak uzupełnią i pozwolą również klasyczne spodnie WZ10 nosić. Poważna uwaga jest do czapki bo ma fatalny krój i szycie. Daszek o dziwnym obrysie bez dodatkowych przeszyć i zdaje się profilowanie jak czapka wędkarska. Beret wojsk lądowych miałby więcej sensu a BOR wyglądałby jak BOR a grupa uczestników festiwalu połowu karpia.

defender
piątek, 13 października 2017, 16:11

Śmieszna ta kukła. Jestem jak najbardziej za tym, aby mundury były jak najwygodniejsze i jak najbardziej trwałe, a także żeby były produkowane w Polsce i dostępne na polskim rynku cywilnym w konkurencyjnych cenach wobec produktów innych producentów. Dużo ludzi: wędkarzy, harcerzy, pasjonatów militariów, leśników i myśliwych chętnie by coś takiego kupiło.

Kolec
piątek, 13 października 2017, 23:46

Przecież jest masa mundurów polskiej produkcji dostępna na rynku cywilnym, niektóre naprawdę genialnie uszyte z dobrych materiałów i mega wygodne. A ten niczym specjalnym się nie wyróżnia takie M65 lekko zmodyfikowane z czasów Wietnamu.

as
piątek, 13 października 2017, 22:49

wyglada jak kufajka w sumie to pasuje w polityce zrobily nam sie wschodnie obyczaje to i armia bedzie wygladala jak z krld

TO już nie jest śmieszne!!!
piątek, 13 października 2017, 15:55

nie ma KASY... a jest ale na mundury, to dopiero szał. to są mundury na miarę naszych możliwości, będą latały i broniły nas przed każdym atakiem.

Szpadel
sobota, 14 października 2017, 23:03

na mundurki BOR-u kaska jest, na samoloty dla Vip-ow kaska jest....na inne rzeczy widac,byc nie musi.

Szpadel
sobota, 14 października 2017, 22:58

Na smiglowce kasy nie ma, na okrety kasy nie ma, na czolgi -to samo, ale kupimy nowe mundurki dla BOR-u ! Niech nieprzyjaciel wie ze nasz BOR ma nowe mundurki polowe, choc na codzien biega w garniakach, czyjs szwagier tez za nowe logo kilka groszy dostanie, bo kto bogatemu zabroni? Naprawde to jest teraz najpotrzebniesza rzecz na liscie MON?

obywatel - myślący
niedziela, 15 października 2017, 18:32

Szczyt, szczytów. Czy my tylko mundury potrafimy zmieniać? Krew zalewa. Tak mało jest pieniędzy w tym kraju a Wy jeszcze wydajecie je na nowe mundury? O co w tym chodzi, bo na pewno nie o efektywność do kosztów. Brak słów.

Bjork
sobota, 14 października 2017, 10:32

Na manekinie nie wygląda to najlepiej, ale to ten sam mundur, tylko w innym kolorze. Jest to dobry mundur, polskiej produkcji.

edek
wtorek, 17 października 2017, 13:15

obrzydliwe...obecne 1000% lepsze

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama