Białoruś: władze zmieniają rektorów uczelni, by "zaprowadzić porządek"

20 października 2020, 14:57
1280px-Minsk_Protest_2020-08-16_160959mal
Dot.:Viktar Palstsiuk /wikipedia.com/CC BY-SA 4.0
Reklama

Zmieniono rektorów trzech uczelni na Białorusi, by "zaprowadzić tam porządek" - poinformował w Telegramie kanał prezydenckiej służby prasowej Puł Pierwogo. Agencja Interfax-Zapad podkreśla, że studenci tych uczelni brali udział w akcjach protestu po sierpniowych wyborach prezydenckich.

Jak sprecyzowano, zmiany na stanowiskach rektorów odbyły się na Mińskim Państwowym Uniwersytecie Lingwistycznym, Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki oraz Brzeskim Państwowym Uniwersytecie Technicznym.

"W ostatnim czasie uniwersyteckie życie przykuwa niemało uwagi. I najwyraźniej prezydent podjął decyzje kadrowe w celu zaprowadzenia tam porządku" - napisał kanał Puł Pierwogo.

Alaksandr Łukaszenka oświadczył we wtorek, że nie można udawać, że na uniwersytetach nic się nie dzieje. Zaapelował też do struktur siłowych o cierpliwość wobec protestujących studentów. "Na pewno jest wielu zbłąkanych studentów. Są tacy, którym do rozsądku już nie przemówisz. Ale to jednostki" - oznajmił, cytowany przez agencję BiełTA. "Trzeba być cierpliwym, ludzie zrozumieją" - dodał.

9 października Łukaszenka mówił, że "zachowanie części studentów pokazuje ich, delikatnie mówiąc, niedbały stosunek wobec wyższego wykształcenia". Ocenił, że rektorzy nie dają rady. "W najbliższym czasie, w najbliższym tygodniu, powinniśmy rozwiązać kadrowy problem na takich uczelniach" - ogłosił Łukaszenka. 

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
yy
wtorek, 20 października 2020, 20:23

Łukaszenka zaczyna przypominać coraz bardziej naszego Jaruzelskiego,nie strzela co prawda z ostrej amunicji do ludzi ale reszta wypisz wymaluj.Naszego generała pochowano z pełnymi państwowymi honorami w asyscie najwyższych rządzących wiec może przed Batka dobre czasy jeszcze.Historia pokazała nie raz i nie dwa ze potrafi latać dziwne figle.

Polish blues
wtorek, 20 października 2020, 19:58

Nas czeka to samo

olo
środa, 21 października 2020, 07:43

Ciekawe kto płaci za takie wpisy. U nas możesz protestować sobie do woli tylko nie niszcz cudzego mienia. Demokracja ma się całkiem dobrze, lepiej niż w wielu tzw. państwach zachodu gdzie cenzurę zastąpiła poprawność polityczna połączona z blokowaniem w mediach treści niezgodnych z głównym nurtem .

Tweets Defence24