Reklama
Reklama

Białoruś sprawdza gotowość bojową i powołuje rezerwistów

13 marca 2018, 09:32
czołgimilru
Fot. mil.ru.
Defence24
Defence24

Na polecenie prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki rozpoczął się w poniedziałek kompleksowy przegląd gotowości bojowej białoruskich sił zbrojnych – informują białoruskie media.

Zobacz także
Reklama

Kontrolowane są różne rodzaje wojsk – zwiad, wojska rakietowe i artyleria, oddziały zmechanizowane, lotnictwo. Na potrzeby przeglądu powołanych ma zostać do 2 tys. rezerwistów. Sprawdzony ma zostać system mobilizacji wojsk, w tym gotowość do sformowania brygady zmechanizowanej i zdolność samodzielnego wypełniania przez tę brygadę zadań.

Przegląd prowadzi sekretariat Rady Bezpieczeństwa Białorusi. Poinformowano, że szczególna uwaga będzie zwrócona na ocenę możliwości ochrony rejonów administracyjno-przemysłowych i zapobiegania „aktom powietrznego terroryzmu”. Oceniany też będzie stan dyscypliny w wojsku, a także stan uzbrojenia.

Na Białorusi podobne sprawdziany gotowości bojowej mają miejsce regularnie, co pewien czas. Sprawdzana jest zdolność do szybkiego osiągnięcia zdolności wojsk do użycia, jak i przerzutu ich po terytorium kraju. Na uwagę zasługuje regularne szkolenie rezerw w ramach niespodziewanych ćwiczeń.  

PAP/JP

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
kot
wtorek, 13 marca 2018, 17:44

co roku mają o tej porze sprawdzian gotowości nic nowego

Kutyszcze 1660
wtorek, 13 marca 2018, 16:27

Czym biedniejsze zacofane państwo tym bardziej podnosi larum o zagrożeniu. I możliwym akcie przemocy innych państw. Rodzina pochodzi z Grodna będąc tam na wycieczce ludzie z okolicznych wiosek wychodzą z rospadających się domów i nagle okazuje się,że wszyscy mówią po polsku. A ciekawsze jest to ,że chcą ,żeby polska wróciła. Bo bida straszna i wszyscy młodzi wyjeżdżają na zachód studiować i pracować. Baćka baćka ty doprowadzisz.

poznaniak
wtorek, 13 marca 2018, 19:44

U nas codziennie podnosi się larum o zagrożeniu, resztę sobie dopowiedz. A w Grodnie 24% mieszkańców to Polacy, w niektórych wsiach 90%, co w tym dziwnego?

Meszuge
środa, 14 marca 2018, 10:39

To dlaczego nie jadą do Polski? Podobno nie wszystkim się porządki polskich polityków nie podobają.

Davien
wtorek, 13 marca 2018, 11:38

Proszę na wschodzie naszych granic już wiosna i sezon ogórkowo przeglądowy a nasze jednostki jeszcze w zimowym letargu ? MON - planuje jakieś konserwacje po zimowym sezonie lub przedwiosenne luftowanie garaży i hangarów ?

lacki yh
wtorek, 13 marca 2018, 16:03

Jakie nasze. Tu nic nie ma, do granicy mam 10km i po mojej stronie tylko kop, macie ludziska 100mg i RPG, sami będziemy bronic

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama