Bell Helicopter i Textron Systems na Dniach NATO w Ostrawie

19 września 2014, 19:15
Fot. James Hasetline/USAF.
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


Firmy Bell Helicopter oraz Textron Systems wezmą udział w Dniach NATO, odbywających się 20 - 21 września w czeskiej Ostrawie. W trakcie pokazów będzie można obejrzeć między innymi samolot V-22 Osprey, należący do sił zbrojnych USA.

Podczas Dni NATO zaprezentowany zostanie zmiennopłat Bell Boeing V-22 Osprey, należący do amerykańskiego Dowództwa Operacji Specjalnych Sił Powietrznych. Maszyna będzie obecna zarówno na pokazach dynamicznych, jak i na wystawie statycznej. Według komunikatu prasowego wcześniej była ona prezentowana w czasie szczytu NATO w Newport. Firma Bell Helicopter zademonstruje dodatkowo śmigłowiec Bell 429 wyposażony w awionikę typu glass cockpit, skonfigurowany do wykonywania zadań w ramach służb ratownictwa medycznego (HEMS).

Textron Systems zaprezentuje z kolei systemy bezzałogowe, w tym taktyczny bezpilotowiec typu Shadow oraz lekki dron Aerosonde. Systemy Shadow były używane w warunkach bojowych między innymi przez siły zbrojne Stanów Zjednoczonych i Australii. Drony tego typu brały również udział w niedawnej misji amerykańskiej Gwardii Narodowej na Łotwie, rozpoczętej w związku z kryzysem ukraińskim. Lekkie bezzałogowce Aerosonde są z kolei wykorzystywane w skali międzynarodowej na rzecz klientów Departamentu Obrony USA.

Wspólna ekspozycja firm Bell Helicopter i Textron Systems będzie zlokalizowana poza terenem wystawowym L2 i będzie otwarta podczas obu dni wystawy. Więcej informacji na temat Dni NATO można znaleźć na stronie internetowej imprezy.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
qwerty
piątek, 19 września 2014, 23:20

A kiedy takie coś będzie na pokazach w Radomiu?

podbipieta
sobota, 20 września 2014, 19:52

za rok jest air show,to może...

Tweets Defence24