Reklama
Reklama
Reklama

BBN: Kilkanaście nominacji generalskich na 15 sierpnia

3 sierpnia 2018, 12:37
IMG_6674 (2)
Fot. Marta Rachwalska/Defence24.pl

15 sierpnia będzie wręczonych kilkanaście nominacji generalskich, głównie oficerów liniowych - powiedział w Radiu Warszawa szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Dodał, że decyzje personalne zapadły w ścisłej współpracy z MON.

Soloch podkreślił, że nominacje generalskie wręczone 15 sierpnia będą także związane "z przekształcaniem sztabu generalnego w związku z reformą systemu kierowania i dowodzenia".

Szef BBN pytany o współpracę z Ministerstwem Obrony Narodowej ocenił, że układa się ona płynnie i w dobrym tempie. "Świadczy o tym przygotowanie projektu ustawy o systemie kierowania i dowodzenia, który przeszedł przez Komitet (Stały) Rady Ministrów i mamy nadzieję, że będzie uchwalony we wrześniu" - powiedział Soloch.

Projekt powstał w ścisłej współpracy z Ministerstwem Obrony (Narodowej) a ośrodkiem prezydenckim, jak również decyzje personalne związane z nominacjami generalskimi. Jest dobre tempo i ścisła współpraca.

szef BBN, Paweł Soloch

Nowy SKiD określa Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego jako najważniejszego pod względem pełnionej funkcji żołnierza w czynnej służbie wojskowej. To szefowi Sztabu będą podlegać dowódca generalny i dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych, a także szef Inspektoratu Wsparcia. Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej - do czasu osiągnięcia pełnej zdolności przez Wojska Obrony Terytorialnej do działania - tak jak obecnie, będzie bezpośrednio podlegał Ministrowi Obrony Narodowej.

Nowe prawo ma dostosować struktury dowodzenia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej do modelu obowiązującego w NATO. Jak podkreśla MON, reforma Systemu Kierowania i Dowodzenia "ma wyeliminować kompetencyjny chaos i wprowadzić jednoosobową odpowiedzialność za dowodzenie".

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 12
Reklama
Orczyc
niedziela, 5 sierpnia 2018, 19:44

I po co zaraz tyle utyskiwań? Proszę zauważyć, że nie chodzi o to, by zwiększyć liczbę generałów, a o wymianę. PiS doszedł do władzy również z hasłem \"wymiany elit\", a generałowie w tym haśle się mieszczą. Choć jak sobie przypomnę \"dokonania\" poprzedniego prezydenta to myślę, że i bez tego hasła jest to konieczność.

były
niedziela, 5 sierpnia 2018, 12:29

Jaką wiedzę ma Soloch,że jest szefem BBN? Czy on w ogóle był w wojsku lub w służbach mundurowych? Przecież to żenada,że ludzie bez kompetencji kierują sprawami wojska.

WERBEL
sobota, 4 sierpnia 2018, 18:15

HIPOKRYZJA magików ludzkich emocji ..cóż rzec... polityczni kreatorzy by stworzyć iluzję siły armii tworzą zastępy \"pustych generałów\"..co to mają dwory tylko wojska brak im .... schizofrenia ogarnęła armię i niczym w polityce.... chwyta się kierunkowości odwrotnej delektując się wizjami pociesza się harmonią w dysharmonii zwaną iluzją ubraną w teatr symboli ...więc niektórym wystarczy fatamorgana by stwierdzić, że doszli do źródła istoty istnienia sił zbrojnych

misio
sobota, 4 sierpnia 2018, 15:25

Zobaczcie jakiego starszego Pana wyznaczyli na dowódcę 10 BKPanc. Siwa broda itp.

Zatroskany
sobota, 4 sierpnia 2018, 14:45

Włos mi się na głowie jeże, jak słyszę o reformach, które mają \"dobre tempo\". To nie są wyścigi sprinterskie. Stworzenie systemu kierowania i dowodzenia wymaga rozwagi, spokoju i współpracy z cywilną administracją rządową i samorządami. Kręcenie się BBN i MON wokół własnej osi, to idiotyzm. W czasie wojny dowódcą generalnym jest cywil / prezydent, premier/ . Ktoś to uwzględnia przy tworzeniu systemu dowodzenia?

Perun
sobota, 4 sierpnia 2018, 12:06

Tyle było ukazania jak za poprzedniej władzy ile to mamy generałów ale teraz karuzela stołów dopiero się rozkręciła.

marszałek
sobota, 4 sierpnia 2018, 01:34

Za co ? Za to w jakim stanie znajduje się polska armia to generałowie powinni być degradowani a nie nominowani.

adams
piątek, 3 sierpnia 2018, 19:50

Czyli bez zmian,w wojsku polskim masowa produkcja generałów odbywa się w najlepsze.A ile z tych 100 tysięcy żołnierzy nadaje się do walki na pierwszej linii ??

zły
piątek, 3 sierpnia 2018, 18:39

A admirałów żadnych nie nominujemy?

kaliter
piątek, 3 sierpnia 2018, 15:45

ekstra - tylko generalow nam potrzeba - dno i zenada

Fred
piątek, 3 sierpnia 2018, 15:23

więcej admirałów niż okrętów, więcej generałów niż baz lotniczych, więcej generałów niż dywizji

krzysiek84
piątek, 3 sierpnia 2018, 15:06

Kilkanaście nominacji? W takim tempie nigdy nie będziemy mieli generała na poziomie kompanii

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama