Reklama
Reklama

BAE Systems wesprze australijskie F-35

11 lutego 2015, 14:58
Fot. BAE Systems.
Defence24
Defence24

Spółka BAE Systems Australia będzie odpowiedzialna za prowadzenie prac z zakresu wsparcia eksploatacji, napraw, remontów i modernizacji myśliwców F-35, wykorzystywanych w regionie Południowego Pacyfiku.

Prace będą realizowane w zakładach koncernu w Williamstown, gdzie obecnie prowadzone są działania z zakresu wsparcia eksploatacji maszyn szkolenia zaawansowanego Hawk Mk 127 LIFT. Zakres odpowiedzialności BAE Systems Australia obejmie zarówno prace związane z obsługą techniczną płatowców, jak i z utrzymaniem w służbie floty myśliwców F-35 w obszarze Południowego Pacyfiku.

Koncern zapewnia, że będzie dążył do nawiązania szeroko zakrojonej kooperacji z podmiotami z Australii, w tym w także z małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Jednocześnie, jako główny wykonawca w regionie Południowego Pacyfiku będzie blisko współpracował m.in. z koncernem Lockheed Martin Aeronautics oraz biurem programu myśliwca nowej generacji F-35.

Spółka BAE Systems Australia prowadzi obecnie działania z zakresu wsparcia eksploatacji m.in. myśliwców Hornet czy samolotów Hawk, należących do australijskiego lotnictwa wojskowego. Bierze również udział w wytwarzaniu komponentów samolotów nowej generacji typu F-35, w tym końcówek skrzydeł. Jest także odpowiedzialna za instalację tlenową czy układ paliwowy. Zakres prac realizowanych przez BAE Systems Australia obejmuje także czynności związane z integracją myśliwców nowej generacji F-35B z lotniskowcami typu Queen Elizabeth, jakie mają trafić na uzbrojenie Royal Navy.

Siły powietrzne Australii mają otrzymać docelowo 72 maszyny F-35A, które zastąpią myśliwce F/A-18A/B Hornet i uzupełnią nowsze samoloty Super Hornet i Growler. Nie jest wykluczone, że w perspektywie czasu Australijczycy zdecydują się na zakup większej ilości maszyn F-35A. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama