Azerbejdżan oskarża wojska Armenii o zabicie 13 cywilów

17 października 2020, 09:11
120840842_3599471150109575_2513669473884978102_o
Fot.:mod.gov.az
Reklama

Władze Azerbejdżanu poinformowały w sobotę o 13 zabitych cywilach i 40 rannych w wyniku ataku rakietowego wojsk Armenii na miasto Gandża w zachodnim Azerbejdżanie. Władze w Erywaniu zaprzeczają tym doniesieniom.

W sobotę Azerbejdżan i Armenia ponownie oskarżyły się wzajemnie o łamanie warunków zawieszenia broni w walkach o Górski Karabach. Obie strony zarzucają sobie ataki na obiekty cywilne.

Azerbejdżan twierdzi, że siły armeńskie dokonały ataku rakietowego na Gandżę, drugie pod względem wielkości miasto tego kraju i zabiły 13 osób cywilnych oraz raniły ponad 40. Według Baku zniszczonych zostało ok. 20 budynków mieszkalnych. Ostrzelane miało zostać także miasto Mingeczaur, ale azerska obrona powietrzna zdołała odeprzeć atak.

Armeńskie ministerstwo obrony zaprzeczyło tym doniesieniom i ze swojej strony oskarżyło Azerów o ataki na zaludnione obszary w Górskim Karabachu, w tym na Stepanakert, największe miasto regionu. Według Erywania rannych zostało trzech cywilów.

Zdaniem władz Armenii kilka azerskich dronów, które krążyły nad ormiańskimi wioskami, atakowało obiekty wojskowe i uszkodziło infrastrukturę cywilną.

Armenia i Azerbejdżan ustawicznie oskarżają się nawzajem o złamanie uzgodnionego w nocy z 9 na 10 października w Moskwie humanitarnego zawieszenia broni w separatystycznym ormiańskim regionie Górskiego Karabachu. Rozejm wszedł w życie 10 października w południe, ale nie utrzymał się, mimo wezwań kilku światowych mocarstw do natychmiastowego zakończenia krwawych walk

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Kpt. Żbik
poniedziałek, 19 października 2020, 09:53

każdy zabity muslim przybliża Arcak do zwycięstwa i należnego mu pokoju. Wśród muslimów nie ma cywili, tam wybucha i kobieta i dziecko - to zbrodnicza ideologia. Podczas służby w Afganistanie najwymowniej przekonał się o tym mój partner który wychylił się z samochodu by dziecku podać batonik, nie ma ręki a to, że żyje to cud i szybka nasza reakcja.

Milutki
poniedziałek, 19 października 2020, 13:53

Oho, ciekawe jaka by była reakcja gdyby jakiś muzułmanin powiedział takie coś że każdy zabity nazarejczyk przybliża Azerbejdżan do pokoju, wśród nich nie ma cywili prowadzą do gazu wszystkich tam ginie kobieta i dziecko i też by znalazł czyjegoś partnera który coś stracił

Tweets Defence24