Australia kupuje niemieckie ciężarówki za 1,1 miliarda euro

24 lipca 2013, 09:24
SX 45 8x8_1
Australia ma otrzymać od niemieckiego konsorcjum RMMV 2,5 tysiąca różnego rodzaju pojazdów ciężarowych – fot. Rheinmetall

Konsorcjum Rheinmetall MAN MilitaryVehicles (RMMV) poinformowało o podpisaniu kontraktu z Australią na dostawę 2500 opancerzonych i nieopancerzonych ciężarówek za sumę 1,1 miliarda euro (1,45 miliarda USD).
Według RMMV samochody zostaną dostarczone „w różnych klasach wagowych i w konfiguracjach”. Będą wśród nich średnie i ciężkie samochody ewakuacyjne, ciężkie pojazdy logistyczne ze zintegrowanymi systemami załadowczymi, jak również średnich rozmiarów różnego typu samochody ciężarowe wyposażone w dźwigi, cysterny na paliwo lub wodę, zabudowania skrzyniowe lub kontenerowe. Kontrakt z RMMV jest częścią (tzw. Faza 3B) programu modernizacji australijskich sił zbrojnych „Land 121”, w ramach których planuje się wymienić większość pojazdów wykorzystywanych obecnie przez armię, które pochodzą od licznych i różnych producentów. Utrudnia to i podraża wsparcie logistyczne tych pojazdów, zmniejsza skuteczność szkolenie, zwiększa koszty przechowywanie niezbędnych części zapasowych. W obecnych czasach konieczne jest również zwiększenie bezpieczeństwa załóg. Więcej: Australia nie rezygnuje z Tritonów Pierwsze pojazdy fazy 3B programu „Land 121” mają zostać dostarczone do Australii w 2016 r., ostatnie w 2020 r. (MD)  
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24