Australia: kontrakty na stal dla nowych okrętów podwodnych

7 kwietnia 2018, 09:23
20130322ran8083167_114_DRN
Fot. www.navy.gov.au

Francuski koncern stoczniowy Naval Group zawarł wstępne umowy z koncernami hutniczymi Bisalloy i BlueScope, które mają dostarczyć ponad 250 ton specjalistycznej stali dla potrzeb australijskiego programu budowy dwunastu okrętów podwodnych.

Kontrakty na produkcję specjalizowanej stali, podpisane z firmami Bisalloy i BlueScope, mają być potwierdzeniem, że wart 50 miliardów dolarów australijskich program podwodny w Australii (SEA1000) będzie realizowany przede wszystkim siłami miejscowego przemysłu. Zresztą sama umowa z hutami została podpisana nie bezpośrednio przez lidera całego programu (jakim jest francuski koncern Naval Group), ale przez jego australijską filię - Naval Group Australia.

Zgodnie z komunikatem zamówiona stal ma zostać później przetestowana i sprawdzona pod względem przydatności do jej wykorzystania przy składaniu kadłubów ciśnieniowych dwunastu okrętów podwodnych – budowanych dla sił morskich Australii.

Kontrakt jest w rzeczywistości tylko zakończeniem ponad dwunastomiesięcznej współpracy specjalistów koncernu Naval Group ze swoimi odpowiednikami w koncernach Bisalloy i BlueScope. Wszystkie firmy pracowały wspólnie nad wdrożeniem do produkcji stali o niespotykanych do tego czasu wymogach jakościowych.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Polanski
sobota, 7 kwietnia 2018, 22:34

Boczek, a co to takiego wystaje z wody na bakburcie? Tak z 3-4m od burty. Jakieś sonary?

Tweets Defence24