Atak na policjantów pod katedrą Notre Dame

6 czerwca 2017, 19:56
Fot. Rama/Wikipedia, CC BY-SA 2.0 fr

Pod katedrą Notre Dame w centrum Paryża francuski policjant został zaatakowany młotkiem. Napastnik został postrzelony przez policje ale przeżył zajście. Śledztwo w sprawie ataku wszczął wydział ds. antyterroryzmu francuskiego kontrwywiadu DGSI.

Według informacji podanych przez agencję Reuters mężczyzna, który zaatakował policjantów pod jednym z najbardziej znanych miejsc we francuskiej stolicy został postrzelony dwa razy w klatkę piersiową. Został przewieziony do szpitala i będzie przesłuchany jak tylko jego stan zdrowia się polepszy. Jak podaje "Le Figaro" to mieszkaniec regionu paryskiego pochodzenia algierskiego. W chwili ataku oprócz młotka miał być uzbrojony w dwa noże. 

Incydent wywołał panikę wśród mieszkańców miasta oraz turystów odwiedzających katedrę Notre Dame, ok. 900 osób pozostaje uwięzionych wewnątrz świątyni. Policja apeluje obecnie o unikanie tego rejonu Paryża. 

Motywy ataku nie są znane i nie wiadomo na razie czy był to incydent o charakterze terrorystycznym. Istnieje jednak znaczne prawdopodobieństwo takiego powodu działania sprawy biorąc pod uwagę, że od stycznia 2015 roku w zamachach na terenie Francji zginęło ponad 230 osób, a w związku z utrzymującym się zagrożeniem terrorystycznym w kraju panuje stan wyjątkowy. 

Śledztwo w sprawie dzisiejszego ataku pod katedrą Notre Dame wszczął wydział ds. antyterroryzmu francuskiego kontrwywiadu DGSI.

Defence24
Defence24
Reklama
Tweets Defence24