Atak Hamasu na żydowską enklawę w pobliżu Strefy Gazy

12 maja 2021, 09:31
Hamas
Fot. Soman/Wikimedia/CC BY-SA 2.5
Reklama

Ugrupowanie Hamas wzięło na siebie odpowiedzialność za środowy atak rakietowy w pobliżu Strefy Gazy, w wyniku którego dwie osoby – ojciec i jego nastoletnia córka – nie żyją, jedna osoba jest ciężko ranna.

„Brygady Al-Kasam zaatakowały syjonistyczną enklawę przy pomocy kierowanego pocisku w północnej Strefie Gazy” – napisał Hamas w komunikacie, na który powołuje się Times of Israel.

Podaje on również, że tuż po ataku rozpoczął od strony Strefy Gazy ostrzał z moździerzy, co miało prawdopodobnie na celu utrudnienie dotarcia na miejsce pomocy medycznej.

Ponad 1000 rakiet zostało wystrzelonych od poniedziałku ze Strefy Gazy w kierunku Izraela, z czego 850 przechwyciła tarcza antyrakietowa lub spadło na Izrael, a 200 spadło po stronie palestyńskiej - poinformował w środę rzecznik izraelskiej armii Jonathan Conricus.

W Izraelu w palestyńskich atakach rakietowych zginęło w ostatnich dniach pięć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Według najnowszych doniesień ministerstwa zdrowia Strefy Gazy w izraelskich odwetowych atakach lotniczych na tę palestyńską enklawę śmierć poniosło od poniedziałku co najmniej 35 osób, w tym 12 dzieci. Wśród zabitych są dowódcy radykalnej organizacji palestyńskiej Hamas i drugiej palestyńskiej grupy zbrojnej w enklawie - Islamskiego Dżihadu.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
dim
czwartek, 13 maja 2021, 12:49

A czy może te enklawy są legalne ? Bo jeśli nie, to przecież wystarczy przedzwonić po policję, a policja usunie nachodźców ? Na pewno tak będzie, gdyż czytałem, że Izrael to państwo prawa !

Stary i mądry
środa, 12 maja 2021, 13:13

Żydzi się nie cackają, muszą się bronić w ten sposób, by żadnemu z sąsiadów nie przyszedł do głowy pomysł by zaatakować Izrael, to ich być albo nie być.

Lebioda
czwartek, 13 maja 2021, 03:37

Coraz bardziej zbliża sie "nie być"

AA
środa, 12 maja 2021, 12:30

Już dawno mówiłem że nim opozycja pozbędzie się Netanjahu to ten zrobi małą wojnę i dalej będzie tkwił na stołku

Tweets Defence24