Atak Al- Kaidy w Jemenie

8 marca 2014, 13:42
W ataku na jedną z baz wojskowych zginęło 3 jemeńskich żołnierzy – fot. Wikipedia

Trzech jemeńskich żołnierzy zginęło w ataku Al- Kaidy na jedną z baz wojskowych w Jemenie.

W cieniu wydarzeń na Ukrainie trwa prawdziwa wojna z siłami Al- Kaidy w Jemenie. 8 marca doszło do napaści na bazę wojskową jednej z brygad zmechanizowanych w dystrykcie Lowder ma południu prowincji Abyan. Kilka godzin później doszło do zbrojnego starcia z nadjeżdżającymi na miejsce wypadku posiłkami wojskowymi.

Lokalne władze przekazały w oficjalnym komunikacie, że straty poniosły obie strony, jednak nie określono dokładnie ile osób zostało rannych a ile zabitych.

Sprawa jest o tyle poważna, że doszło w ogóle do ataku zbrojnego na regularne wojsko. Ponadto członkowie Al- Kaidy czują się na tyle pewnie, że podjęli walkę z nadciągającymi posiłkami.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
tadeusz_100
niedziela, 9 marca 2014, 12:54

TO jest kolejny twardy dowód na to że obecność usa w tym rejonie zwiększa liczbę ofiar cywilnych i wojskowych i nic więcej. Wcześniej zrobili puzniej pomyśleli, ale to się im zdarza niestety bardzo często.

gronkiel
niedziela, 9 marca 2014, 14:28

głupoty piszesz . brak obecnosci USA w tamtym regionie oznacza eskalacje dziłan terrorystow . sily usa sa tam straszakiem który znaczaco obniza swobode al-kaidy. władza w takich krajach jak Jemen jest słaba i ta słabosc tylko kusi terrorystow

Tweets Defence24