Artylerzyści jadą do Libanu [FOTO]

4 sierpnia 2021, 16:08
IVPKWLiban 1
Fot. por. Bartłomiej Kulesza/12SDZ
Reklama

W koszarach dywizjonu artylerii samobieżnej w Choszcznie (Zachodniopomorskie) pożegnano w środę żołnierzy czwartej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Libanie.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku dowódcy 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej generałowi dywizji doktorowi Dariuszowi Parylakowi przez dowódcę 12. Brygady Zmechanizowanej pułkownika Romana Łytkowskiego – poinformowały służby prasowe Szczecińskiej Dywizji. Odczytano również decyzję o skierowaniu IV zmiany PKW w rejon misji wojskowej.

Żegnając wyjeżdżających Parylak podkreślał rolę Wojska Polskiego w budowaniu stabilizacji oraz pomocy lokalnej społeczności w Libanie. "Obecność polskich żołnierzy jest potrzebna, bo stwarza szansę na pokojowe współistnienie narodów, które od pokoleń pozostają w konflikcie" – powiedział dowódca Dwunastki.

Gotowość żołnierzy do wykonania nawet najtrudniejszych zadań podczas misji poruszał dowódca IV zmiany PKW w Libanie pułkownik Radosław Lewandowski. "Intensywne szkolenie, które jest za nami niewątpliwie przyczyni się do tego, że sześć miesięcy służby w Libanie minie szybko, dlatego nie będę mówił żegnajcie, a do zobaczenia, kiedy to w tym samym składzie, ale bogatsi o doświadczenia powrócimy, a ja zamelduję wykonanie zadania" – powiedział Lewandowski.

Na zakończenie uroczystości podpisano protokół podporządkowania kontyngentu Dowództwu Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.

Reklama
Reklama

Polski Kontyngent Wojskowy w Libanie (UNIFIL) realizuje zadania w ramach Tymczasowych Sił Organizacji Narodów Zjednoczonych w Republice Libańskiej oraz prowadzi ochronę Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Bejrucie.

image
Fot. por. Bartłomiej Kulesza/12SDZ
image
Fot. por. Bartłomiej Kulesza/12SDZ
image
Fot. por. Bartłomiej Kulesza/12SDZ

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
Reklama
ciekawy
czwartek, 5 sierpnia 2021, 12:22

Jaki sprzęt na kołach mają nasi?

Jagoda
czwartek, 5 sierpnia 2021, 12:08

Po co tam jadą ? Jeżeli w imię polskich interesów to jakich ? Tam przecież parchy prowadzą ostrzał bezbronnych cywilów jak hitlerowcy w Warszawie w 1944 roku !!!

wojny neokolonialne
czwartek, 5 sierpnia 2021, 10:42

Tak, To bardzo nam potrzebne

prawnik
czwartek, 5 sierpnia 2021, 09:51

Na pewno wrócą bogatsi :)

Chyżwar dawniej Marek
czwartek, 5 sierpnia 2021, 08:09

Żydzi z bojówkami ostrzeliwują się nawzajem. Artylerzyści będą mieli okazję przyjrzeć się temu z bliska i wyciągnąć wnioski. Niech wracają zdrowi. Powodzenia.

BUBA
czwartek, 5 sierpnia 2021, 17:59

dobrze napisane . Powodzenia

abc
środa, 4 sierpnia 2021, 23:52

"bo stwarza szansę na pokojowe współistnienie narodów, które od pokoleń pozostają w konflikcie" No i tak pozostanie. Nie ma co się łudzić, że będzie inaczej. Strata czasu i kasy.

Amatorzy
środa, 4 sierpnia 2021, 20:49

Proszą się o kłopoty i na nas je ściągają.

Greedo
czwartek, 5 sierpnia 2021, 06:52

Akurat w tym miejscu, to Polacy cieszą się dużym uznaniem - zwłaszcza saperzy. Uczestnicto w misjach ONZ jest ważne i opłacalne , w przeciwieństwie od innych interwencji na a rzecz mocarstw kolonialnych.

rezerwa 77r.
środa, 4 sierpnia 2021, 19:52

POWODZENIA

Monkey
środa, 4 sierpnia 2021, 18:37

Najlepsze życzenia. Oby nasi wrócili cali i zdrowi.

Tweets Defence24