Ważna wizyta w dywizji NATO w Elblągu. Pełna gotowość do końca roku

23 stycznia 2018, 13:55
Gen. Farina

Fot. mjr Krzysztof Olkowski (MND-NE)


Generał Salvatore Farina w czasie wizytacji Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu poinformował, że jednostka ma osiągnąć pełną gotowość jeszcze w tym roku.

W dniu 22 stycznia w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (Multinational Division North East – MND-NE) w Elblągu przebywał, wraz z grupą oficerów, dowódca Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych (Allied Joint Force Command Brunssum) gen. Salvatore Farina.

Generał Farina w czasie spotkania z dowódcą dywizji gen. bryg. Krzysztofem Motackim i Inspektorem Wojsk Lądowych gen. bryg. Wojciechem Grabskim, zapoznał się z zadaniami realizowanymi przez dowództwo MND-ME oraz przygotowaniami do osiągnięcia pełnej gotowości, która ma nastąpić pod koniec 2018 roku.

mjr Krzysztof Olkowski
mjr Krzysztof Olkowski
Gen. Salvatore Farina wraz z dowódcą dywizji gen. bryg. Krzysztofem Motackim

Utworzenie w Elblągu dowództwa MND-ME jest konsekwencją porozumień zawartych podczas szczytu NATO w Warszawie. Jego zadaniem będzie koordynacja batalionowych grup bojowych NATO rozlokowanych w Polsce oraz państwach nadbałtyckich.

Oficjalne otwarcie Dowództwa nastąpiło w lipcu 2017 roku. Zgodnie z podanymi informacjami, jego etat ma liczyć 280 stanowisk, z czego 75 ma zostać obsadzonych przez żołnierzy spoza Polski. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
ktos
środa, 24 stycznia 2018, 08:30

Z czystej ciekawosci... co przeszkadza aby insygnia byly na rekawie i na kolnierzyku? Ten pagon naklejony na klacie wyglada nieco zabawnie.

Tweets Defence24