Przeciwlotniczy Piorun w ogniu [Defence24 TV]

21 sierpnia 2019, 17:29
Defence24
Defence24

Przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy „Piorun” jest w tej chwili najlepszym rozwiązaniem w swojej klasie dostępnym dla państw NATO i prawdopodobnie najlepszym w ogóle na świecie. Jednak by ten zestaw stał się rzeczywiście przebojem eksportowym i wszedł na wyposażenie armii natowskich, trzeba odpowiednio zaangażować się w jego promocję.

Materiał filmowy dotyczący zestawu Piorun, udostępniony przez MESKO.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
milwaw
wtorek, 3 września 2019, 21:15

Piorun powinien jak najszybciej masowo nasycić wszystkie odpowiednie jednostki opl w naszej armii i być dalej rozwijany. Do tego pewne i stabilne finansowanie jego rozwoju a wszystkie zakłady uczestniczące w budowie Pioruna i badaniach nad nim obowiązowo objęte ściślejszą ochroną SKW i ABW.

chateaux
sobota, 31 sierpnia 2019, 08:35

Rakieta na pewno lepsza, niż film promocyjny, zrobiony jak reklama Puro-Color '89. Dla tych którzy pamietają pierwszą polską reklamę telewizyjną po upadku komunizmu.

Marek1
sobota, 24 sierpnia 2019, 11:40

Pokazy rażenia celu statycznego(nieruchomego) nikogo nie przekonają. Tu trzeba naprawdę dobrze zrobionego filmu pokazowego strzelań w warunkach poligonowych(noc/dzień), do różnych wiarygodnych celów (samolot/BSP/rakieta) i z różnych nośników(naramienny/pojazdowy). A z eksportem należy uważać, by NIE powtórzyć "sukcesu" PZL-24 z września 39, gdy zabrakło tych niezłych maszyn do obrony polskiego nieba, a były dziesiątkami sprzedawane zagranicę.

gnago
piątek, 23 sierpnia 2019, 17:53

na dzień dobry powinno być zamówione 1000 kompletów . Corocznie . A fabryka kombinowac powinna z osadzeniem głowicy na wikszej rakiecie z podwójnym zasięgiem.

RAKIETAAAA
środa, 4 września 2019, 23:55

Rakieta poleci dalej ale głowica tego nie wytrzyma, a tego nie jestesmy wstanie przeskoczyć bez pomocy Ukrainy która juz nam pomaga w tej kwesti. Na nic innego nas nie stC

Okręcik
czwartek, 22 sierpnia 2019, 23:15

Hymm oby, na razie to tylko film propagandowy [słaby na dodatek] i strzelanie do nieruchomego celu. Jeśli jego zalety się potwierdzą nasze wojsko powinno zakupić duże ilości, bo obronę plot mamy nędzną. Może podarować kilka sztuk rebeliantom w Syrii co by na ruskich wypróbowali w warunkach bojowych?

Blob
czwartek, 22 sierpnia 2019, 21:26

Co należałoby poprawic: - Dynamiczniejszy montaż - Tekst bardziej wyuczony nie na spontanie, bez przestojow i powtórzeń słów - Zamiast - sorry - tłustego i mało wiarygodnego prezia, ktoś lepiej wyglądający, wojskowy specjalista, może były specjals, w mundurze, może być bez oznaczeń - Więcej ujęć że strzelan, w trudnych warunkach, z różnorodnymi celami, demonstrujacych poszczególne funkcje rakiety - jak funkcja dron , ujęcie zestrzelenia drona, jak funkcja pościg, ujęcie pościgu - Muzyka w miarę ok, ale bardziej dramatyczna, z kotłami, trąbkami, robilaby efekt. Niestety miałem wrażenie oglądania reportażu a nie filmu promocyjnego. -

Łukasz
czwartek, 22 sierpnia 2019, 19:39

Pan Maciej ładnie opowiada, pozdrowienia

Tweets Defence24