PGZ wybrał nowego prezesa i zarząd [News Defence24]

8 kwietnia 2021, 15:38
1460x616
Sebastian Chwałek / Fot. gov.pl

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej wyłoniła nowy zarząd Grupy. Na prezesa wybrany został Sebastian Chwałek, a na wiceprezesów Bogdan Borkowski i Paweł Olejnik - dowiedział się nieoficjalnie portal Defence24.

Wybór musi zostać teraz zatwierdzony przez prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i szefa Ministerstwa Aktywów Państwowych, wicepremiera Jacka Sasina.

Poprzedni zarząd został odwołany 24 marca, a postępowanie kwalifikacyjne na nowego prezesa i wiceprezesów zostało ogłoszone w ubiegłym tygodniu.

Wśród wymagań na prezesa i wiceprezesów znalazły się: wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletni staż pracy w tym przez co najmniej trzy lata na stanowiska kierowniczych, samodzielnych lub prowadzenie przez tyle czasu działalności gospodarczej. Wymagane były także m.in. wiedza na temat branży i sytuacji PGZ oraz poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji oznaczonych klauzulą „tajne”. W przypadku jego braku kandydat mógł złożyć oświadczenie o zobowiązaniu się do poddania się procedurze sprawdzającej w tym zakresie, w terminie 21 dni od powołania do Zarządu Spółki.

Reklama
Reklama

Wcześniej zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej składał się z czterech osób. Andrzej Kensbok pełnił rolę jego prezesa, Michał Pietrzyk wiceprezesa a Hubert Stępniewicz i Dariusz Gwizdała pełnili funkcje członków zarządu. Andrzej Kensbok złożył rezygnację z dniem 24 marca, natomiast pozostali trzej członkowie zostali odwołani decyzją Rady Nadzorczej. Po odwołaniu zarządu funkcję członków zarządu pełnili Bogdan Borkowski (p.o. prezesa) i Paweł Olejnik (p.o. wiceprezesa). Teraz otrzymali oni stanowiska wiceprezesów.

Wybrany na nowego prezesa Sebastian Chwałek urodził się 2 maja 1977 r. w Krakowie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2013 r. otworzył przewód doktorski na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

W latach 2005-2007 był szefem Zespołu Legislacji i Analiz w Biurze Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W 2007 r. pełnił funkcję radcy Prezesa Rady Ministrów i kierował Departamentem Spraw Parlamentarnych KPRM, współpracując z Wiceprezesem Rady Ministrów, śp. Przemysławem Gosiewskim. W latach 2007-2015 był wicedyrektorem Biura - Szefem Zespołu Legislacji i Analiz w Klubie Parlamentarnym PiS.

18 listopada 2015 roku został powołany na podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. 10 maja 2017 roku objął funkcję sekretarza stanu w MSWiA oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Repatriacji. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zajmował się sprawami administracji publicznej, w tym nadzorował wojewodów i współpracował z samorządami. Odpowiadał także za kwestie prawne i legislacyjne oraz problematykę dotyczącą wyznań religijnych i mniejszości narodowych. Nadzorował też resortową służbę zdrowia i pracę departamentu obywatelstwa i repatriacji.

Od stycznia 2018 roku Sebastian Chwałek był Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej odpowiedzialnym za modernizację armii i wojskową służbę zdrowia. Sprawował też nadzór nad spółkami sektora zbrojeniowego. Od października 2018 roku do stycznia 2020 sprawował stanowisko wiceprezesa zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W końcu stycznia 2020 roku został ponownie mianowany na stanowisko wiceszefa MON, odpowiedzialnego m. in. za nadzór nad modernizacją techniczną wojska. Sebastian Chwałek jest bliskim współpracownikiem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. 

PGZ poinformowała też oficjalnie, że do Rady Nadzorczej Grupy dołączył kolejny członek, Paweł Sobczyk. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Szczecińskim – kierunek prawo oraz studiów podyplomowych na kierunkach: Administracja projektami UE (Uniwersytet Szczeciński) i Prawo zamówień publicznych (Uniwersytet Warszawski). W 2015 r. ukończył aplikację radcowską, uzyskując tytuł zawodowy radcy prawnego. Od 2016 r. zatrudniony w kierownictwie Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz Biurze Ministra Obrony Narodowej na stanowisku radcy prawnego. Członek Komitetu Konsultacyjnego przy Prezesie Rady Ministrów. Od 2018 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Wojskowych Zakładów Kartograficznych sp. z o.o. Obecnie zatrudniony na stanowisku Dyrektora Departamentu Nadzoru III w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 79
Reklama
Janima
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 21:08

Kolejny prezes, kolejna Strategia dla PGZ i kolejna kasa na odprawę. To ostatnie najpewniejsz .

Miro
niedziela, 11 kwietnia 2021, 08:18

Ta nominacja ma kształt litery V. "V" jak Vendetta. Na spółkach które wkradły się w łaski MAP. Dorzynanie swoich. W tym PiS jest unikatowy. Zgodnie z ustawą zarząd musi być minimum rok żeby dostać 3 mce odprawy i 3 mce zakazu konkurencji. 2023 kolejne wybory parlamentarne. Ta ekipa sama się wysadza w powietrze. CBA będzie miala sporo roboty po wyborach. Ciekawe jak Pan SCH dochował wymaganiom ustawy antykorupcyjnej. Jak składał aplikacje do PGZ to był ministrem ? `Czy nie był ? :))))

Mikołaj
sobota, 10 kwietnia 2021, 18:01

Dla nas będzie wspaniale

Robert
sobota, 10 kwietnia 2021, 16:16

To jest taki sam geniusz jak ten od CPK, który w RMF powiedział, że skoro program 500+ udał się to i budowa CPK się uda...

emeryt
sobota, 10 kwietnia 2021, 16:00

Czy ktoś mógł się spodziewać innego rozwiązania . Chwałek miał zostać prezesem i został , czyli wszystko zgodnie z planem . ja chyba nie doczekam sytuacji gdzie przynajmniej w radzie nadzorczej znajdzie się jakiś FACHOWIEC z danej branży a nie polityk który z politologa lub historyka przerabia się na menadżera po skończeniu KURSU u ojca Rydzyka. Po takich czarach personalnych rdzewiejący karabin kosztuje tyle albo więcej co czołowy zachodni model a sztandarowym produktem jest działko 23 mm - model pamiętający wojnę w Wietnamie . Niestety trzeba mieć odpowiednią legitymacje co wydaje się starcza - kompetencje- niekoniecznie

Marcyk
sobota, 10 kwietnia 2021, 21:17

Zgadzam się w 100 %. Czy w tym kraju naprawdę brak prawdziwych fachowców ?!

andys
sobota, 10 kwietnia 2021, 11:37

1. Bardzo "płytko" siegaja decydenci przy wyborze władz spólek SP. To w zasadzie zaplecze urzednicze PIS. We władzach PGZ nie ma ani jednego człowieka z technicznym wykształceniem i praktyką w fabrykach zbrojeniowych. 2. Ciekawe sa nominacje na wiceprezesów. Otrzymali je członkowie Rady Nadzorczej , którzy glosowali sami na siebie. 3. Moim zdaniem , Rada Nadzorcza PGZ powinna byc liczniejsza. Obecna czwórka nie ma czasu na zastanowienie sie nad planami rozwoju spółki , nad wyborem koncepcji organizacyjnych itd. Przydaliby sie , jako minimum, kompetentny generał (najlepiej emerytowany) i doswiadczony dyrektor duzego zakladu podległego PGZ, albo/i profesor z uczelni , majacy na swoim koncie opracowania dla sil zbrojnych. 4. Ciekawa jest sprawa z doktoratem p. Chwałka. Robi ten doktorat juz 8 lat. Mysle, że doktorat potrzebny jest mu do organizacji ewentualnego "zapasowego lotniska" . Gdy zmieni sie władza, bedzie mógl pójsc na uczelnie, albo do jakiegos think-tanku. Tytul doktora nie przeszkodzi.

BUBA
sobota, 10 kwietnia 2021, 08:05

Jeżeli Polska Grupa Zbrojeniowa ma podzielić los Polskiego Holdingu Obronnego Bumar to Prawo i Sprawiedliwość ma do tego najlepszych prezesów i najlepsze kompetencje........................................... ............................................................................................................................................................................. Gdy w 2005 PiS przejmował Bumar ten jeszcze zarabiał bo były kontrakty zawarte przez SLD, a potem równia pochyła na dno wyprzedaż majątku. Niestety tak rządzą ugrupowania postsolidarnościowe.............. ............................................................................................................................................................................. Kolejne "Misie" odchodzą z foteli zarządu z suto wypchanym portfelem a firma upada. To sposób wypompowywania pieniędzy do kasy partii wypracowany jeszcze przez Akcję Wyborczą Solidarność w latach 1997-2001 i popierany przez związki zawodowe...........................................................................................

Jato
sobota, 10 kwietnia 2021, 07:54

Od tej karuzeli na stanowiskach prezesów państwowych spółek zawrotu głowy można dostać, to odwołany, to powołany i kolejny odwołany i kolejny powołany. A każdy odwołany ma podobną wizję i umiejętności, jak ten powołany. Prywatne spółki przy takim zarządzaniu dawno by zbankrutowały, ale gdy się ma pieniądze podatnika w kieszeni, to można sobie szaleć i szaleć.

Mama Leona
sobota, 10 kwietnia 2021, 00:30

a kto zajął drugie miejsce w konkursie? kto trzecie? z iloma kontrkandydatami konkursowymi wygrał p.Chwałek ?

Predator
piątek, 9 kwietnia 2021, 22:53

Oby poprzedni dostał solidną odprawę za taką ciężka pracę należy się kupa forsy.

ggg
piątek, 9 kwietnia 2021, 21:12

Nie ma takich pieniędzy, których PGZ nie przeje. Chociaż życzę Panu Prezesowi jak najlepiej to obawiam się że państwowa firma nie jest zdolna do rynkowego podejścia. I żadne offsety ani programy wieloletnie tego nie zmienią. Sorry, taki macie klimat.

dropik
piątek, 9 kwietnia 2021, 18:27

Szybko ten konkurs przeprowadzili . Tydzień , w tym święta.

prezio
piątek, 9 kwietnia 2021, 18:24

Kolejna tragedia - znowu prawnicy na czele PGZ !!Powinien być zapis,że prezesem PGZ ma być inżynier!! Na dodatek po pracy w przemyśle zbrojeniowym co najmniej na stanowisku wiceprezesa (produkcja,marketing,B+R). W żadnym przypadku z administracji rządowej, bo skończy się tym co mamy - zadłużenie PGZ ok. 2 mld zł, brak eksportu,praktycznie brak nowych uruchomień. Kto za to zapłaci?? Podatnik??

xyz
sobota, 10 kwietnia 2021, 10:02

Zadłużenie to zobowiązania i rezerwy na zobowiązania, bez zobowiązań warunkowych i pozabilansowych. w 2015 r. zobowiązania i rezerwy na zobowiązania - skonsolidowane to ok. 3,8 mld zł a w 2019 r. to więcej niż 7,2 mld zł. Zobowiązania warunkowe w 2019 r przekroczyły 15 mld zł.

Obserwator
sobota, 10 kwietnia 2021, 09:24

To nie prawnik tylko funkcjonariusz partyjny...

dim
piątek, 9 kwietnia 2021, 14:44

Od dzieciństwa pamiętam to hasło "Cała partia grabi Polskę !" :) Wtedy jednak chodziło o prace społeczne, bezpłatne i poza obowiązkami służbowymi.

andys
sobota, 10 kwietnia 2021, 11:48

Nie te hasła pamietasz, były i takie - "Polak potrafi", "Aby Polska rosla w siłe , a ludziom żylo się dostatniej", "Po mnie poprawiać nie trzeba" itd

KrzysiekS
piątek, 9 kwietnia 2021, 13:25

Strategiczny sojusz Polski i Korei Poł. we współpracy przemysłowo-militarnej jest jak najbardziej sensowny i pożądany. Korea może nam sprzedać (z naszymi uwagami i zmianami) K2PL, systemy rakietowe zarówno tzw NAREW jak i HOMAR (nawet HOMAR +) w zasadzie mają wszystko czego potrzebujemy i jest to kompatybilne z uzbrojeniem USA.

andys
sobota, 10 kwietnia 2021, 11:44

Nie myśl o tym, co ty możesz kupić u kogoś tam, myśl o tym co ty możesz mu sprzedać.

Tomek
piątek, 9 kwietnia 2021, 20:17

w korei płd nauka i technika jest uprzywilejowana i jest priorytetem... w Polsce coś zupełnie innego...

logistyk
piątek, 9 kwietnia 2021, 19:58

Z wczoraj z sieci: "Według mediów internetowych, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) odebrały co najmniej 8 południowo-koreańskich systemów rakietowych K239 Chunmoo (K-MLRS). Wielokalibrowe systemy rakietowe Chunmoo są produkowane przez Hanwha Defense, podobnie jak kierowane i niekierowane pociski do nich. Z wyrzutni można wystrzeliwać trzy podstawowe rodzaje amunicji: pociski niekierowane kal. 130 mm, niekierowane kal. 227 mm i kierowane kal. 239 mm, a także kal. 400 i 600 mm. Ich głowice mogą być typu HE-FRAG (High-Explosive Fragmentation), ale produkowane są też ładunki zapalające, dymne, iluminacyjne i z amunicją przeciwpancerną lub przeciwpiechotną. Pociski w wyrzutniach mogą być mieszane, np. jeden 20x130 mm i jeden 6x239 mm. Pociski kal. 130 mm mają zasięg 36 km, podczas gdy 230-mm osiągają 80 km dla niekierowanych i 160 km dla wariantu kierowanego. Maksymalny zasięg o pocisków o największym kalibrze sięga 290 km."

Marek1
sobota, 10 kwietnia 2021, 15:52

... i właśnie DLATEGO żadnej współpracy RP z Koreą Płd. NIE będzie. Nam NIE wolno posiadać ofensywnego, lądowego uzbrojenia rakietowego o zas. 70km+ w ilościach ponad defiladowych. Tak się dogadała Moskwa z USA 25lat temu i NIC się w tym dealu nie zmieniło.

asdf
piątek, 9 kwietnia 2021, 15:12

gospodarczo to bardziej sojusz z Korea Pln pasuje

dropik
piątek, 9 kwietnia 2021, 18:27

110 na 100 ;)

Bośniacki kefir
piątek, 9 kwietnia 2021, 14:27

Korea jest poważnym krajem a nie z podmokłego kartonu gdzie na najwyższych posadach zasiadają nominaci jedynej słusznej partii. Koreańczycy w 2010 roku usiedli i się wzięli do roboty przy myśliwcu (analizy zaczęły się w 2001 z czego mi wiadomo) i dziś pokazali swoje dzieło, co jest bardzo dobrym czasem jak na tak złożony projekt. W porównaniu do nich jesteśmy na etapie strzał i łuków.

Emeryt
piątek, 9 kwietnia 2021, 12:06

Kolejna zmiana i odprawy A my akcjonariusze po 7 groszy za akcję już na was nie zaglosuje

Magik
piątek, 9 kwietnia 2021, 12:05

Kolejny "zasłużony" dla dojnej zmiany dostał się do koryta :) Za kilka miesięcy duża odprawka i przyjdzie kolejny..... :)

Edmund
piątek, 9 kwietnia 2021, 11:53

Wybierzcie praktyków w Zarządzaniu, Sprzedaży i Marketingu a nie księgowych i prawników.

lef
piątek, 9 kwietnia 2021, 11:43

Od tasowania kart, asów nie przybędzie. Najlepszych managerów zwolnił 6 lat temu Macierewicz.

SAS
piątek, 9 kwietnia 2021, 18:42

Czym niby ci najlepsi się wykazali. Liczę na co najmniej trzy twarde przykłady eksportowe.

OBSERWATOR
piątek, 9 kwietnia 2021, 11:37

Kolejny partyjny specjalista od niczego na ważną spółkę. ŻENADA.

ja
piątek, 9 kwietnia 2021, 11:03

Marek Belka mowil ze zarabia 100 tys zl miesiecznie. Ci pewnie mniej, tearetycznie dobrze zeby dobrze zarabiali bo wtedy sa "Nie przekupni". Ale w praktyce i tak chyba czesto dbaja o interesy swoich grup. Prznajmiej widzac jak bardzo nasza wladza lezie w tylek ameryknom (zamiast inwestwac w swoj przemysl) to widac ze nie ma znaczenia czy zarabia 100 czy 200 tys.

Janka
piątek, 9 kwietnia 2021, 18:36

Tyle że Belka robi w priv a nie państwowych biznesach

Fanklub Daviena i GB
piątek, 9 kwietnia 2021, 10:50

Nowy zarząd ma niejawne etaty w USA, Izraelu lub Niemczech czy będzie służył Polsce? :D

Ernst Stavro Blofeld
piątek, 9 kwietnia 2021, 22:55

Głupie pytanie. Ale odpowiem będzie służył tym co lepiej zapłacą.

Swojak
piątek, 9 kwietnia 2021, 15:19

Nie mierz wszystkich swoją miarą, w Twoim przypadku rosyjską

Fanklub Daviena i GB
piątek, 9 kwietnia 2021, 18:17

Nie mam w Polin koryta z nadania politycznego. :D

dwww
sobota, 10 kwietnia 2021, 08:37

Masz na Kremlu?

Zenek
piątek, 9 kwietnia 2021, 10:43

"wykształcenie wyższe i 5 lat prowadzenia działalności gospodarczej". Teraz już wiecie czemu PGZ nie istnieje bez państwowej kroplówki.

robertpk
piątek, 9 kwietnia 2021, 10:30

cóż można powiedzieć..... ręce opadają

robson
piątek, 9 kwietnia 2021, 10:16

....Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej wyłoniła nowy zarząd Grupy.... . Czyli sami siebie wybrali, poza p. Chwałkiem. Z wykształcenia i dokonań obecnego Prezesa, mało i niekompetentnie............

Obiektywny
piątek, 9 kwietnia 2021, 10:13

Prawnik to nie może się dobrze skończyć.

Lol
piątek, 9 kwietnia 2021, 09:49

Gość od 3 lat się odbija między PGZ a MONem... Niczego nie skończył, a znany jest z tego, ze każdy o nim słyszał a nikt nie miał okazji się spotkać... Taki- nieuchwytny cel. No ale tradycja dochowania- 6 rok rządów PiS, 6 prezes PGZ.

harry2
piątek, 9 kwietnia 2021, 12:34

Pierwszy prezes Dąbrowski koalicja PO-PSL.

Lol
piątek, 9 kwietnia 2021, 21:28

Jeśli liczymy z Dąbrowskim, to Chwałek jest 7.

historyk
piątek, 9 kwietnia 2021, 11:30

chyba 7.

Asdfg
piątek, 9 kwietnia 2021, 09:13

Twarz eksperta trzeba dać mu szansę.

cyrk
piątek, 9 kwietnia 2021, 09:06

To już drugi raz w zarządzie tej spółki. Gratulacje :). Do trzech razy sztuka ? A powrót gdzie będzie ? Może zgadnę - do MON ?

KRK
piątek, 9 kwietnia 2021, 09:05

5 lat rządów i 5 prezesów. Kolesie muszą zarabiać, a to że merytorycznie się nie nadają... kogo to obchodzi w pisie.

Mks
sobota, 10 kwietnia 2021, 10:19

Chwalę jest 7 prezesem PGZ od przejęcia władzy przez PiS.

Meska
piątek, 9 kwietnia 2021, 09:03

Za 3 miesiące odejście ze służby i odprawa.

Natenczas Wojski
piątek, 9 kwietnia 2021, 08:53

Już wiadomo kiedy następna zmiana prezesa i zarządu?

z zawodu jestem prezesem
piątek, 9 kwietnia 2021, 08:47

Oni mają wspólne interesy, rodziny pozatrudniane w spółkach skarbu państwa, jakie wcześniejsze wybory ? O ile wspólnota ideowa w Zjednoczonej Prawicy skończyła się, pozostała wspólnota interesów: spółki Skarbu Państwa, synekury, pozatrudniane rodziny, jak za czasów PO Jedni albo drudzy was dziobią, a wam to pasuje, Polacy !

Mab
piątek, 9 kwietnia 2021, 07:37

Nie, no zaskoczenie całkowite

Zaq
piątek, 9 kwietnia 2021, 06:11

I jak w tym kraju ma być dobrze skoro rządzą w nim historycy, politolodzy, filozofowie.

Arado
piątek, 9 kwietnia 2021, 02:44

Prawnik jak najbardziej do działu prawnego, tak wielka spółka powinien zarządzać jednak menedżer - ekonomista z technicznym wykształceniem.

Fantasta
piątek, 9 kwietnia 2021, 11:49

czy aby na pewno? Znam wiele firm prowadzonych przez ludzi bez ekonomicznego i bez technicznego wykształcenia, a są to firmy innowacyjne i posiadające patenty. W PGZ powinien być człowiek, który zjadł zęby najpierw w terenie, potem na stanowisku, gdzie prowadziło się porządne negocjacje, a na końcu zarządzanie firmą na szczeblu dyrektora. Doświadczenie zawodowe poparte wynikami, a nie papierkami. To jest problem firm SSP, gdzie mało który "manager" umiałby sprzedać przysłowiową - lodówkę eskimosowi, a biorą się za zarządzanie firmami o miliardowych obrotach.

andys
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 20:36

" Znam wiele firm prowadzonych przez ludzi bez ekonomicznego i bez technicznego wykształcenia, a są to firmy innowacyjne i posiadające patenty." 1. Ja również znam takie firmy. Nie mysle, aby było w nich duzo innowacyjności. Czesto są to firmy wielobranzowe, np. elektronika i meble. W zależnosci od sytuacji, albo meble ciagnely elektronike, albo odwrotnie. 2. Znam również małe firmy prowadzone przez zawodowców. Tutaj sa i opracowania w oparciu o doskonałe rozeznanie rynku i opracowania na zamówienie.

brawo obecne 6 lat !
piątek, 9 kwietnia 2021, 00:01

super wiadomość, czekamy teraz na, itp...

SOWA
czwartek, 8 kwietnia 2021, 22:14

Skoro został zaakceptowany przez Jacka to się już nie martwię :)

Saw
czwartek, 8 kwietnia 2021, 21:55

Super. Zamiast managerów i specjalistów od zarządzania, to jeszcze więcej prawników. Normalnymi kandydatami do zarządzania przedsiębiorstwem są specjaliści od zarządzania a nie księgowi, prawnicy, BHPowcy, programiści, spawacze, szefowie związków, politycy, sekretarki, fryzjerzy itd.

Gucio77
czwartek, 8 kwietnia 2021, 20:41

Ja już tylko mogę zaproponować komandosa na ordynatora neurochirurgii. Konkurenci nie muszą już robić nic aby rozłożyć PGZ. 10 lat i będą świadczyć usługi konserwatorskie dla muzeów z poradzieckim sprzętem.

Mietek
piątek, 9 kwietnia 2021, 08:02

Jednym termobarycznym usunie nerwicę na całym oddziale...

Pierdel, Serdel i Burdel - narodowi czempioni
piątek, 9 kwietnia 2021, 00:07

Tak. Tylko my sobie możemy o tym pogadać, wszyscy wiedzą jak jest a za złe zarządzanie nikt nie odpowie. Ci co mają się wzbogacić, to po prostu się wzbogacą - ot, taki mamy klimat. Szkoda, że przed WP stoją wysokie wymagania, natomiast nie mają środków aby im sprostać.

Insider
czwartek, 8 kwietnia 2021, 19:54

Wszędzie obajtki albo prawnicy. Jakie pojęcie mogą mieć o zarządzaniu tak skomplikowanymi holdingami? Odpowiedź. - żadnego, co oznacza dalsze staczanie się po równi pochyłej.

Mirosław
czwartek, 8 kwietnia 2021, 19:50

Czyli musi się wszystko zmienić, żeby zostało po staremu? Wraca stare. Tej siły już teraz nic nie zatrzyma....

Ghuru
czwartek, 8 kwietnia 2021, 19:47

To może w końcu w MONie cos kupią sensownego ...

msh
piątek, 9 kwietnia 2021, 11:20

Tablice Mendelejewa już są, może teraz, nie wiem, globusy?

Greedo
piątek, 9 kwietnia 2021, 02:38

Chyba nie PGZ... Dobre spółki duszą się pod tą czapą PGZ a źle nie mają presji by cokolwiek zmienić. Jak długo będą jeszcze blokować kontrakt na K2PL i na Narew od MBDA? Polska Grupa Zbrojna jest w stanie dostarczyć dolne piętro obrony przeciwlotniczej w oparciu o MANPADS i system armat 35mm wpiętych w Poprad i niech się na tym skupi. Narew w wersji morsko lądowej z produkcją w Polsce jest gotowa. Tylko lobbyści robią co się da by nie dopuścić do zakupu CAMM ER.

...
czwartek, 8 kwietnia 2021, 18:56

Miała być niespodzianka ..a tu..nic

KrzysiekS
czwartek, 8 kwietnia 2021, 18:34

No to teraz BORSUK, MOSKIT, PIRAT NAREW, WILK, ORKA........ ruszą z kopyta.

Maniek
piątek, 9 kwietnia 2021, 08:23

Moskit nie jest produktem PGZ tylko WITU - a WITU to technologiczna konkurencja dla PGZ więc raczej Chwalek nie będzie chciał rozwoju Moskita.

Extern
piątek, 9 kwietnia 2021, 12:26

Też, mnie to od jakiegoś już czasu martwi. Tak na prawdę nie będzie gdzie Moskita produkować.

Vald
czwartek, 8 kwietnia 2021, 18:33

Mamy ciągłość władzy politycznej szósty rok z rzędu. I w tak ważnym obszarze jak obronność mamy kolejną (nie zliczę już którą) zmianę zarządzających w najważniejszej polskiej firmie/organizacji produkującej broń. Rozumiem, że każda zmiana zarządzających to poprawa w stosunku do stanu poprzedniego. Bo inaczej nikt by się nie zgodził na zmianę. Jest coraz lepiej zatem. W Moskwie muszą się już telepać się ze strachu, że tak fantastycznie poprawiana jakość zarządzania produkcją broni w Polsce musi poskutkować czymś wielkim. Biedaki spać tam nie mogą na myśl ile strategicznego geniuszu musi obejmować osobą swą ktoś kto teraz pokonał tych wszystkich poprzednich mistrzów zarządzania z prawicy.

Zbig
czwartek, 8 kwietnia 2021, 18:26

Kontrakt maja na ile miesięcy?

Olender
czwartek, 8 kwietnia 2021, 17:59

Czyli z działalnością gospodarczą to on raczej nie miał za dużo do czynienia...

Lord
piątek, 9 kwietnia 2021, 08:13

A po co. On jest kolego Mariusza. To są wystarczające kompetencje. XD. A wy Lewaki siedzieć cicho i nie przeszkadzać.

farmer
piątek, 9 kwietnia 2021, 07:40

On ma tam być komiarzem politycznym.Nie potrzebna mu wieszak menedżerska.

Tweets Defence24