Reklama

Polityka obronna

Nowy wiceminister w MON

Autor. MON

Trzecim podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej został Michał Wiśniewski. Polityk wcześniej związany był z wieloma resortami.

Reklama

Na Twitterze MON poinformował o piątkowej nominacji dla Michała Wiśniewskiego. Nowy podsekretarz stanu jeszcze tego samego dnia zostanie przedstawiony kierownictwu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Reklama
Reklama

Nowy wiceminister w pierwszej połowie roku, tj. od lutego, przez kilka miesięcy był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Odpowiadał tamże za obszar jednostek nadzorowanych i podległych, gospodarki niskoemisyjnej oraz gospodarki nieruchomościami. Wcześniej od 2017 do 2018 r. piastował stanowisko dyrektora Departamentu Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Środowiska.

W latach 2020 - 2022 oraz 2018-2019 był zastępcą dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), odpowiedzialnym za departamenty: Innowacji, Teleinformatyki, Strategii i Analiz, Rozwoju Rynków Rolnych, Wsparcia Eksportu oraz Finansowo-Księgowy.

Wiśniewski ukończył Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, IESE Business School University of Navarra oraz studia menadżerskie MBA na Uniwersytecie Warszawskim.

Źródło: MON/MRIT

Reklama

Komentarze (3)

  1. Patryk.

    A czym ma się ten pan zajmować? Jest to gdzieś wyjasnione?

  2. DIM1

    A jeszcze takie pytanko: A jakież były sukcesy tamtego wiceministra MON - specjalisty od kultur Ameryki Południowej ? Albo inne pytanie: A czym różni się ustrój demokratyczny, od autorytarnego, czy oligarchicznego ? - Ano, zdaniem starożytnych, w tym, że w demokracji istnieje kontrola poczynań władz. I tak na przykład odwołanie każdego z urzędników (łącznie z dowódcą wojsk) republiki ateńskiej, przy całej demokratycznej procedurze (demokracji pośredniej, przedstawicielskiej !) zajmowało około 1 tygodnia. Gdy wyborcy tracili do kogoś zaufanie... W Polsce nikt się o to zaufanie nie zapyta, nikt nie jest w stanie raz wybranych władz odwołać. Czyli demokratyczny jest tylko sam wybór władz, co 4 lata. Potem mamy system autorytarny. Jeśli nie także oligarchiczny.

  3. DIM1

    Z nierchomości i ochrony środowiska na obronność... fiu fiuuuuu.... jaki wszechstronny fachowiec. Komuna widać jasno, że ma się świetnie ! Ta w głowach rządzących !

Reklama