Reklama
Reklama

AMW: zasilamy fundusz modernizacyjny sił zbrojnych [Defence24 TV]

6 listopada 2018, 14:32

"Agencja Mienia Wojskowego zajmuje się przede wszystkim zakwaterowaniem żołnierzy. Dbamy o to by było ono jak najwyższej jakości ale również zbywamy zbędny, niepotrzebny wojsku sprzęt i zasilamy fundusz modernizacyjny sił zbrojnych" - mówi w rozmowie z Defence24 TV podczas Kongresu Bezpieczna Polska Monika Kieliszak, Dyrektor oddziału regionalnego AMW w Szczecinie. 

Agencja zabezpiecza całe województwo zachodniopomorskie jeżeli chodzi o lokalizację wojska. Mamy w opiece zarówno marynarkę, jak i lotnictwo i naszą ulubioną 12 Dywizję Zmechanizowaną. 

Monika Kieliszak, Dyrektor oddziału regionalnego AMW w Szczecinie

 

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Bardzo Jasnowłosa
środa, 7 listopada 2018, 20:00

Do zapewnienia mieszkania żołnierzowi potrzebne są: przelew pieniężny i powszechny rynek mieszkaniowy. Czyli to co każdemu człowiekowi. I tyle. Ustawą umocowany pośrednik czyli AMW, to objaw nieprzemijającej choroby biurokratycznej. Jedna ze zbyt licznych rządowych agencji - miejsc do lokowania swoich politycznych i prywatnych protegowanych. Marnotrawstwo kosztujące nas ponad tysiąc zbędnych etatów.

Gts
środa, 7 listopada 2018, 08:22

CB, nie ma tu sensu ani logiki ale dla postronnych obywateli. Jak sie pojdzie za przeplywem pieniadza to sie wiele wyjasnia. Niestety droga ta uwidacznia fakt ze interes wojska i panstwa jest bez znaczenia.

Pytanie
wtorek, 6 listopada 2018, 22:41

Pytanie gdzie te mieszkania dla żołnierzy na przykład w Krakowie?

-CB-
wtorek, 6 listopada 2018, 20:06

Wspierają modernizację wyprzedając magazyny. Można od nich kupić fabrycznie nowe hełmy, a jednocześnie wojsko oddaje stare do malowania... Można kupić nowe umundurowanie, a jednocześnie duża część wojska chodzi w starym i zużytym... Gdzie tu sens i logika?

Harry 2
wtorek, 6 listopada 2018, 16:46

"zasilamy fundusz modernizacyjny sił zbrojnych". Dobry żart tynfa wart. Wojsko powinno chociaż przez 3 lata otrzymać dodatkowo 5-10miliardów zł na nadrobienie zaległości w kwestii zakupu uzbrojenia i modernizacji sprzętu w najlepszej konfiguracji. Wydatki oczywiście pod ścisłą kontrolą. Jest to ważne tym bardziej, że MON wydaje pieniądze na cele "niewojskowe" (samoloty dla VIPów, ławeczki, drogi i podobne).

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama