Amerykański okręt desantowy na Morzu Czarnym. Wzmocnienie relacji z sojusznikami

7 stycznia 2019, 12:18
mainimage
USS Fort McHenry / Fot. public.navy.mil
Reklama

Amerykański okręt desantowy USS Fort McHenry z żołnierzami 22. Morskiej Jednostki Ekspedycyjnej (MEU) na pokładzie, przepłynął w niedzielę przez cieśniny Bosfor i Dardanele kierując się na Morze Czarne - poinformowała US Navy

Przejście USS Fort McHenry na Morze Czarne potwierdza nasze wspólne zdecydowanie, by zapewnić bezpieczeństwo na Morzu Czarnym i wzmacnia nasze silne relacje z sojusznikami i partnerami NATO w regionie

Dowódca VI Floty Stanów Zjednoczonych, Wiceadm. Lisa M. Franchetti

 "Nasze rutynowe operacje na Morzu Czarnym również świadczą o nieodłącznej elastyczności i możliwości sił morskich amerykańskiej VI Floty" - dodała.

Okręt desantowy Fort McHenry regularnie pełni służbę w ramach amerykańskiej VI Floty wraz z okrętem desantownym USS Kearsarge (typu Wasp) i okrętem desantowym-dokiem USS Arlington, a także żołnierzami piechoty morskiej z 22. Morskiej Jednostki Ekspedycyjnej z siedzibą w Camp Lejeune - podano na stronie internetowej sił morskich USA w Europie i Afryce.

Okręt będzie prowadził operacje z sojusznikami i partnerami w celu zwiększenia bezpieczeństwa i stabilności w Europie - sprecyzowano. Marynarka wojenna USA rutynowo operuje na Morzu Czarnym zgodnie z prawem międzynarodowym, w tym Konwencją z Montreaux z 1936 r. - porozumieniem regulującym prawo morza w cieśninach czarnomorskich Bosfor i Dardanele. W 2018 roku misje na Morzu Czarnym wykonywało kilka amerykańskich okrętów.

VI Flota z bazą w Neapolu prowadzi pełne spektrum wspólnych morskich operacji, często w porozumieniu z sojusznikami w celu wspierania amerykańskich interesów narodowych i bezpieczeństwa oraz stabilności w Europie i Afryce.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
Fanta
wtorek, 8 stycznia 2019, 11:10

@Albin22: mapa na kolana i jedziesz z tematem! Trochę ćwiczeń ci się przyda, to może nie będziesz pisał potem takich głupot.

ktos
wtorek, 8 stycznia 2019, 10:02

@Albin22 - o Turcji, Bulgarii, Rumunii.

Jacek
wtorek, 8 stycznia 2019, 09:24

@Albin22 - Rumunia, Bułgaria i Turcja

Albin22
wtorek, 8 stycznia 2019, 03:25

Jednak istnieje te "globalne ocieplenie", skoro Morze Czarne zbliżyło się do granic USA. O jakich "sojusznikach" USA, wspomina ten artykuł?

Lord Godar
poniedziałek, 7 stycznia 2019, 23:54

Z przykrością to piszę i pewnie mnie zlinczują , ale może dlatego biorą nasze OHP do grup osłonowych , abyśmy wypełnili jedyny możliwy do spełnienia przez te okręty cel sojuszniczy , a mianowicie bycie tarczą i wzięcie na siebie uderzenia , w osłonie takich właśnie okrętów jak ten "Fort McHenry" z płynącymi z odsieczą Marines ...

JÓZEK uzupełnił..
poniedziałek, 7 stycznia 2019, 14:27

jako towarzyszący/ochraniający amerykański okręt desantowy USS Fort McHenry powinien być wysłany ORP Lublin....w konfiguracji "Orłosępa" ...w ramach zobowiązań sojuszniczych ...

Tweets Defence24