Amerykanie w Poznaniu [FOTO]

10 czerwca 2019, 08:44
EPKS-WARHAWKS-D246
Fot. Jacek Simiński/Defence24.pl
Reklama

31. Baza Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach gości od kilku dni amerykańskich lotników i samoloty F-16CM z 480. eskadry myśliwskiej "Warhawks" podporządkowanej 52. Skrzydłu Myśliwskiemu. Amerykańska eskadra na co dzień stacjonuje w bazie sił powietrznych Spangdahlem w Niemczech.

Amerykanie przylecieli do Polski w ramach kolejnej rotacji Aviation Detachment - 19-2. Wraz z pilotami polskich Jastrzębi będą ćwiczyć misje COMAO - połączone działania powietrzne. Szkolenie w ramach obecnej rotacji potrwa do 19 czerwca - ze strony polskiej jego uczestnikami są piloci dwóch eskadr F-16 z 31. Bazy oraz piloci z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, czasowo stacjonujący w Krzesinach.

Trwające ćwiczenia mają specjalne znaczenie - po raz pierwszy bierze w nich udział samolot walki elektronicznej EC-130H Compas Call. Dzięki jego obecności scenariusze zadań zawierają elementy związane z wsparciem pilotów F-16 w przełamywaniu obrony przeciwlotniczej przeciwnika. Oprócz tego polskie i amerykańskie F-16 ćwiczą walki powietrzne oraz zadania związane ze zwalczaniem obrony przeciwlotniczej. Warto dodać, że specjalnością amerykańskich lotników z eskadry Warhawks są misje SEAD - przełamywania obrony przeciwlotniczej.

Autorem wszystkich zdjęć jest Jacek Simiński.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Facet
wtorek, 11 czerwca 2019, 09:09

A polacy czym latają jak ponoć mają ino 10 sprawnych F 16 z tego 6 niech będzie jako para dyżurna to za wiele tego nie ma a ruskie maszyny wszystkie uziemione

Tweets Defence24