Amerykanie bombardują islamistów. Pod Mosulem zginęło ponad 100 bojowników

1 kwietnia 2017, 16:02
Fot. U.S. Air Force/Senior Airman Tyler Woodward
Reklama
Defence24
Defence24

W wyniku nalotów sił powietrznych przeprowadzonych na pozycje Państwa Islamskiego (IS) pod Mosulem na północy Iraku zginęło ponad 100 dżihadystów - poinformowały w sobotę w oświadczeniu władze w Bagdadzie. Nie ujawniono, kiedy doszło do bombardowań. 

W dokumencie opublikowanym przez władze Iraku wyliczono, że lotnictwo zaatakowało trzy cele w Al-Baadż, miejscowości znajdującej się w pobliżu granicy z Syrią. W nalotach miało zginąć 150-200 bojowników IS, którzy przybyli z terytorium sąsiedniego kraju. Bagdad ocenia, że dżihadyści nadal swobodnie przemieszczają się między granicami Iraku i Syrii.

Czytaj też: Amerykański desant wesprze szturm Mosulu.

Batalia, mająca na celu wyparcie dżihadystów z Mosulu, ostatniego bastionu IS w Iraku, trwa ponad sześć miesięcy. Irackie siły rządowe, wspierane przez amerykańskich doradców i lotnictwo międzynarodowej koalicji, zajęły w styczniu wschodnią część miasta, a w ostatnich tygodniach - połowę części zachodniej.

Zanim tzw. Państwo Islamskie opanowało Mosul w 2014 roku, to drugie co do wielkości irackie miasto zamieszkiwało około 2 mln ludzi.

PAP - mini

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24