Amerykanie blokują patrole rosyjskie w Syrii

2 lutego 2020, 08:08
syriarussia-3
Fot. syria.mil.ru
Reklama

W ostatnim czasie w północno-wschodniej Syrii doszło do serii incydentów między Rosjanami a Amerykanami. Najczęściej to siły USA blokują rosyjskim patrolom ruchy na strategicznej autostradzie M4 i nie dopuszczają ich w rejon złóż naftowych administrowanych przez miejscowe autonomiczne władze kurdyjskie. Potwierdza się, że mimo wycofania części sił z Syrii w październiku 2019 roku, nie ma mowy o końcu militarnej obecności USA w tym kraju. Amerykanie nie pozwalają na rozszerzenie kontroli reżimu Asada nad tą częścią Syrii.

Kiedy turecka armia i lojalne wobec niej syryjskie rebelianckie formacje rozwinęły ofensywę przeciwko zdominowanej przez Kurdów koalicji SDF w październiku 2019 roku, zaś USA wyprowadziły żołnierzy z niektórych rejonów w pobliżu granicy syryjsko-tureckiej, Rosja zwiększyła swoją obecność wojskową w północno-wschodniej Syrii. Pod presją Kongresu i sojuszników USA prezydent Trump postanowił pozostawić około 500 żołnierzy dla ochrony złóż naftowych w regionie i niedopuszczenia do nich dżihadystów i sił Asada. W efekcie, obecnie w północno-wschodniej Syrii znajdują się placówki wojskowe zarówno Rosji, jak i USA. 24 stycznia specjalny wysłannik USA ds. Syrii poinformował o blokowaniu przez Rosjan szeregu kluczowych rejonów w kraju. James Jeffrey wyraził zaniepokojenie działaniami Rosji w Syrii.

W związku z tym dochodzi niekiedy do incydentów. Amerykanie i Rosjanie blokują ruchy drugiej stronie wzdłuż strategicznej autostrady M4 łączącej duże miasta, biegnącej równolegle do granicy z Turcją. W większości incydentów to siły USA zmuszają Rosjan do zawrócenia na drodze. Na przykład 18 stycznia siły amerykańskie zablokowały rosyjskim żołnierzom drogę do pola naftowego Rumejlan w północno-wschodniej prowincji Al-Hasaka. Trzy dni później patrol wojskowy USA nie pozwolił rosyjskiej kolumnie wojskowej przejechać do przejścia granicznego na granicy syryjsko-irackiej, które kontrolują wspierane przez USA Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF). Strona amerykańska obawia się kolejnych prowokacji ze strony Rosji, która dąży do poszerzenia obszaru pod kontrolą reżimu Asada. USA jednak na to nie pozwolą, bo północno-wschodnia Syria ma strategiczne znaczenie. Chodzi nie tylko o wojnę z Państwem Islamskim. Ten obszar graniczy z niestabilnym Irakiem, a na dodatek tędy biegłyby najkrótsze szlaki zaopatrzenia irańskiego dla Hezbollahu i innych sojuszników Teheranu w Lewancie.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 71
Reklama
gosc
wtorek, 4 lutego 2020, 13:32

kradna rope klamco,kradna,tam jest syria,nikt im nie pozwolil tam byc to okupanci.

środa, 5 lutego 2020, 11:51

No tu się zgodze, Rosja to okupanci w Syrii:)

Łowca trolli
czwartek, 6 lutego 2020, 03:13

Anonimowy użytkowniku, któremu nie nadano nawet nicka, okupantami są w Syrii tzw. koalicjanci ze Stanami (jeszcze) Zjednoczonymi na niechlubnym czele... ;-)

Davien
niedziela, 9 lutego 2020, 02:14

Doprawdy?? No popatrz ludność w Aleppo i Doumie ma troche inne zdanie po tym jak Rosja i Asad mordowali ich tysiącami. A USA ani Koalicja nie sa w Syrii okupantami sa tam na podstawie rezoluciji ONZ o zwalczaniu terroryzmu ale tego ci już w gotowcu panei owca nie napisali:)

RUDY
niedziela, 2 lutego 2020, 21:28

Sprawa załatwiona. Teraz patrole USA i Rosji poruszają się po trasie M-4 bez zakłóceń.

abc
niedziela, 2 lutego 2020, 18:41

o jak ładnie można opisać okupację ...

Rhotax
niedziela, 2 lutego 2020, 16:17

Bravo USA . 500 wystarczy by nikt im nie zagroził . Dobrze że wspierają Kurdów by Ci mieli na odbudowę kraju a nie Asad na spłatę najemników z FR .

rob ercik
niedziela, 2 lutego 2020, 12:24

"Chodzi nie tylko o wojnę z Państwem Islamskim. Ten obszar graniczy z niestabilnym Irakiem, a na dodatek tędy biegłyby najkrótsze szlaki zaopatrzenia irańskiego dla Hezbollahu i innych sojuszników Teheranu w Lewancie." I OCZYWISCIE A WRECZ PRZEDEWSZYSTKIM CHODZI O POLA NAFTOWE … maski spadaja z twarzy

bender
czwartek, 6 lutego 2020, 15:47

Tak, maski spadają z twarzy. Po co Wagnerowcy chcieli zająć pole naftowe, pod którym dostali lanie? Ano, żeby kaska z wydobycia szła do Assada i pionków Putina. Już wszystko obgadali, podzielili skórę na niedźwiedziu, a tu bum. I w przypadku tamtego pola dalej korzyść z wydobycia ciągną Kurdowie.

Davien
poniedziałek, 3 lutego 2020, 10:58

A po kiego USA syryjska ropa jak maja swojej pod dostatkiem:) Aha jakbys nie zauwazył to polami administruja Kurdowie

Sarmata
niedziela, 2 lutego 2020, 12:19

No ci wstrętni Syryczycy i Rosjanie prowokują biednych amerykanów na terenie Syrii.... tylko co tam robią ci amerykanie i kto ich tam zaprosił? Amerykanie są tam nielegalnie i powinno się ich traktować jako terrorystów! Na dodatek USA nie podpisało konwencji Genewskich więc ich żołnierzy nic nie chroni , można ich traktować jako bandytów i terrorystów.

Davien
poniedziałek, 3 lutego 2020, 11:01

Sarmata, to akurat Rosja nie dość ze ma gdzies konwencje genewskie to sie z nich wycofuje wieć zwyczajnie zmyslasz. A USA sa w syrii na podstawie rezolucji o zwalczaniu terroryzmu, Aha jak na razie to jako bandytów i terrorystów to mozna traktowac rosyjskie zielone ludziki czy bandziorów od Wagnera.

RUDY
wtorek, 4 lutego 2020, 19:31

Devi, numer i datę rezolucji na podstawie której Amerykanie są w Syrii nie powiesz? Z zainteresowaniem przeczytam.

bender
czwartek, 6 lutego 2020, 15:42

Nie bądź smieszny. To akurat Rosja wetuje wszystkie rezolucje RB ONZ w sprawie Syrii. Za to na forum ogólnym, gdzie weta już nie ma, przegłosowano potępienie działań Assada. Przy okazji: co Rosja robi na Krymie i w Donbasie? Gdzie gwarancje udzielone Ukrainie?

Davien
środa, 5 lutego 2020, 19:21

A to sobie poszukaj,nie musze za ciebie pracy domowej odraBIAC.

poniedziałek, 3 lutego 2020, 06:58

Chcialbym przypomniec geniuszu ze USA przewodniczyla koalicji przeciw ISIS i wyzwolila pölnocnä Syrie kiedy Asad podal na rylo

Sarmata
poniedziałek, 3 lutego 2020, 12:20

Wyzwoliło od Syryjczykow?Inaczej, napadło na Syrię?

Davien
środa, 5 lutego 2020, 11:52

No i wyszło szydło z worka:) Sarmata popiera terrorystów z ISIS i innych dzihadystów:)

poniedziałek, 3 lutego 2020, 11:32

Serio?

teddy
niedziela, 2 lutego 2020, 11:28

Mam nadzieję, że w końcu ruscy rozwalą Amerykańców. Amerykanie to naziści 21go wieku. Zajmują się głównie rozwalaniem suwerennych krajów i nikt nie zabił więcej ludzi od 20 lat co oni. Głownie cywili.

Katyn1940
niedziela, 15 marca 2020, 13:31

Putin hitlerowiec czerwony

Słusznie
niedziela, 2 lutego 2020, 11:07

I słusznie robią. W końcu. Trzeba pokazać gdzie Rosjanie mogą a gdzie nie mogą.

to tylko kwestia czasu
niedziela, 2 lutego 2020, 09:48

"...USA jednak na to nie pozwolą, bo północno-wschodnia Syria ma strategiczne znaczenie..." Jak SAA przy pomocy rosyjskiego lotnictwa skończy oczyszczać z terrorystów prowincje Idlib i Aleppo to w następnej kolejności przyjdzie kolej na Amerykanów. Będą czmychać jak z Wietnamu.

Wppr
poniedziałek, 3 lutego 2020, 09:49

Z Amerykanami można pogrywac do czasu, jak się przekroczy pewną granicę to nie ma przebacz. Przekonali się o tym Wagnerowcy których zmielono na kotlety.

xawer
niedziela, 2 lutego 2020, 19:43

Wagnerowcy i SA już próbowali zająć pola naftowe. Amerykanie czmychali jak w Wietnamie?

Historyk
niedziela, 2 lutego 2020, 18:33

A widziałeś kiedyś w historii otwarty konflikt ZSRR USA?

to tylko kwestia czasu
niedziela, 2 lutego 2020, 20:47

A jaki konflikt Rosja-USA? Po co? Amerykanów wykopie SAA chwilę po opanowaniu północno- zachodniej części kraju (a Rosja "tylko" zapewni "parasol" taki jak teraz przed Turkami) i nawet komediant Davien pisząc i ze 100 postów nic na to nie poradzi.

Davien
poniedziałek, 3 lutego 2020, 11:02

A niby jak ma ich wykopac?? No ale jak Asad chce skończyc jak Hussein to droga wolna. Aha, rosyjski parasol to nie przetrwa jednegodnia bo sie wam samoloty skończąL:)

Czesiu 112
wtorek, 4 lutego 2020, 17:28

Hussein skończył tak samo jak przeszło 4 tyś Amerykanów w Iraku, który tak skutecznie wyzwalali i wprowadzali że się do tej pory nie mogą pozbierać

bender
czwartek, 6 lutego 2020, 15:10

Najwyraźniej nie wiesz lub nie rozumiesz sytuacji z Irakiem. Otóż 3 dekady temu 4 największa armia świata czyli SZ Iraku zaatakowały i zajęły Kuwejt. W odpowiedzi USA zorganizowało ekspedycję, w wyniku której Saddam dostał manto. Niestety dla siebie nie zrozumiał lekcji, dalej pyszczył, deptał amerykański sztandar, kombinował z rakietami i groził Izraelowi. Nadeszła więc kolejna wojna a Saddam skończył na szubienicy. Przy okazji: amerykańskie straty w tej wojnie były tak niskie, że wręcz niewiarygodne (spodziewano się tysięcy poległych, w rzeczywistości zginęło sporo mniej niż 100 osób). Oto co daje dobra organizacja i technologia. W każdym razie po utracie władzy pachołki Saddama z irackiego odpowiednika KGB przeszły do podziemia, zmontowały różne bojówki oraz nie tak dawno ISIS. Zrobiło się groźnie, wiec USA znów zareagowały i sprawiły oklep tym bandom. Jeśli nie daj Bóg mieszkasz w Polsce i nie chcesz mieć w sąsiedztwie obozu dla uchodźców, to raczej podziękuj żołnierzom USA za obronę i ich daninę krwi. Za to głęboko odradzam pyszczenie. Saddamowi nie posłużyło.

to tylko kwestia czasu
wtorek, 4 lutego 2020, 10:58

To ty nawet nie wiesz jak Wietnamczycy wykopali Amerykanów z Wietnamu? Będzie bardzo podobnie.

1stCav
czwartek, 6 lutego 2020, 07:40

Po "genialnej" ofensywie Tet Vietcong praktycznie przestał się liczyć jako przeciwnik. Niestety ale Amerykanie przegrali Wietnam na własnym podwórku i niestety ofiara życia 50 tys. żołnierzy poszła na marne dzięki tym wszystkim pożytecznym idiotom którzy protestowali przeciwko tej wojnie...

Davien
środa, 5 lutego 2020, 11:54

Wietnamczycy nikogo nie wykopali, USA samo zrezygnowało z wojny w Wietnamie bo przestała byc do przyjecia dla demokratycznego społeczeństwa w USA. Wykopano za to z hukiem Rosje z Afganistanu aż ledwo w Moskwie wyhamowali:) A Asad juz próbował to niewiele z tej jego próby przetrwało po spotkaniu z AC-130:)

tym razem szczerze rozbawiony ;-)
czwartek, 6 lutego 2020, 03:17

Dawno się aż tak nie rozbawiłem czytając, że "USA samo zrezygnowało z wojny w Wietnamie". To się nazywa naginanie faktów i to najłagodniej określając. Tylko niestety obrazy panicznej ucieczki Jankesów z Sjgonu, to jakby temu trochę przeczą... ;-)

do 1stCav
sobota, 8 lutego 2020, 12:22

W trakcie operacji Rolling Thunder (Dudniący Grom) toczonej przez lotnictwo Stanów Zjednoczonych od 2 marca 1965 do 31 października 1968 roku Amerykanie stracili podczas kampanii ponad 1200 samolotów (750 z USAF i 470 z US Navy), w tym 919 bezpośrednio w wyniku operacji nad Wietnamem Północnym. Czy to również należy zaliczyć do manipulacji, czy jednak można uznać za podawanie faktów?

1stCav
niedziela, 9 lutego 2020, 16:27

A jaki to ma związek z tym co napisałem? Amerykanie ponieśli w Wietnamie bardzo ciężkie straty i tym bardziej szkoda że ofiara życia 50 tys. żołnierzy poszła przez polityków na marne. Nie zmienia to faktu że militarnie wygrali i ofensywa Tet to był koniec Vietcongu. Niestety militarny sukces został zmarnowany przez głupotę i krótkowzroczność polityków i kolejny kraj zaznał dobrodziejstw komunizmu...

1stCav
piątek, 7 lutego 2020, 08:14

Manipulujesz bazując na tym że Polacy niewiele wiedzą o wojnie w Wietnamie i że jest to już "prehistoria". Doskonale wiesz że ucieczka z Sajgonu to już ostatni etap gdy Amerykanów została garstka a główne siły zostały dawno wycofane. Niestety ale Amerykanie przegrali Wietnam na własnym podwórku przez demonstracje pożytecznych idiotów, przez dziennikarzy którzy łzawymi historyjkami podkopywali poparcie Amerykanów dla tej wojny. Przez kolesia który odstrzelenie bandyty ze Szwadronów Śmierci Vietcongu pokazał jak egzekucję bezbronnego cywila (ale Pulitzerka przytulił...) itp. itd. Pod tym kotłem paliło KGB ale też niestety takie tragedie jak masakra w wietnamskiej wioski przez oddział USA dodała sporo paliwa.

Wania
niedziela, 2 lutego 2020, 16:40

... I wowczas zapanuje pokoj i dobrobyt. Zna ktoś kraj który dzieki Rosji stałby sie silny gospodarczo? Rosja bombardując wszystko jak leci zniszczyla ten kraj i już pyta UE czy da pieniądze na odbudowe. Rosja z pomocy humanitarnej ma do dyspozycji tylko rakiety i bombowce. Tylko czekać, kiedy Turcja pokłuci się tam z Rosją....

Sarmata
poniedziałek, 3 lutego 2020, 12:24

A jakie to kraje dzieki USA stały się silne gospodarczo? Wietnam, Irak, Syria, Afganistan ,Libia,czy jakis kraj w Południowej Ameryce? Silne gospodarczo są te kraje gdzie są pracowici i mądrzy ludzie. Niemcy, Włochy, Japonia, były bogate przed wojną z USA i są teraz. USA nigdy nie przyniosły dobrobytu, to ludzie dzieki swojej pracy i pomimo okupacji USA stworzyli lub odtworzyli swój dobrobyt.

1stCav
piątek, 7 lutego 2020, 07:55

Super teoria. A możesz na jej podstawie wyjaśnić różnice w dobrobycie i rozwoju między NRD i RFN a Koreą Płn. i Koreą Płd.? Ludzie ci sami a poziom życia jakby inny? Może jednak ma znaczenie czy jest się "okupowanym" przez USA czy okupowanym przez ZSRR?

Daniel
niedziela, 2 lutego 2020, 15:21

Amerykanie wyciągnęli wnioski z Wietnamu i już nie wierzą w podpisywane porozumienia, co w konsekwencji powoduje, że zawsze mają pewien margines ruchu. Widać to w Syrii. I bardzo dobrze, bo USA robią bardzo dobrą robotę dla świata.

zdegustowany
wtorek, 4 lutego 2020, 17:47

Napaść na Haiti, Jugosławię, Irak, Afganistan, Libię, Syrię itp. itd. to "dobra robota dla świata"? Nie powiem kim jesteś, bo cenzura nie puści.

piątek, 7 lutego 2020, 08:24

To co ZSRR robił w Afganistanie

Davien
środa, 5 lutego 2020, 19:27

Jak widac kolejny co popiera ludobójców i terrorystów czyli niejaki @zdegustowany:) Aha Afganistan to Rosja napadła i przez 10 lat mordowali Afganczyków bez opamietania, Libia to akurat nie USA a i teraz Rosja tam miesza Jugosławia nie istniała w 1999r, zdarzyła się sama rozpaść a ty jak widac popierasz serbskie mordy i ludobójstwo, podobnie w WSyrii gdzie USA walczyło z ISIS a nei z Asadem,

Sarmata
poniedziałek, 3 lutego 2020, 12:25

A więc nie ma sensu podpisywac z USA żadnych porozumien bo oni ich nie przestrzegają i nie wierzą w to co podpisują?

Polak
wtorek, 4 lutego 2020, 16:12

To nie podpisuj. A my zawsze wybierzemy Mcdonalda niż KATYŃ !

ale czad
niedziela, 2 lutego 2020, 20:51

USA jedyne co robią to nie "bardzo dobrą robotę dla świata" tylko"bardzo dobra robotę tylko i wyłącznie dla siebie" i trzeba być naiwnym jak dziecko aby tego nie dostrzegać.

Davien
niedziela, 2 lutego 2020, 12:14

No i wtedy Asad dowie sie co czuł Hussein jak go wyciągali z tego bunkra:)

janusz
niedziela, 2 lutego 2020, 09:45

Przepraszam ,ale Rosjanie sa tam legalnie w przeciwienstwie do USA ,dziwie sie ze ci pierwsi pozwalaja sobie zeby blokowano im przejazd ,powinni kilka rakiet tam skierowac w tych okopantow i po problemie co do ASADA jest on prawnym prezydentem to USA jest tam REZIMEM .

werte
poniedziałek, 3 lutego 2020, 08:32

Nielegalnie to rządzi tam Asad i wojska rosyjskie które wezwał żeby broniły jego dyktatury też są tam nielegalnie. Od zamachu stanu w 1963 i objęciu rządów przez partię Baas nie ma mowy o jakiejkolwiek legalnej władzy w Syrii.

rudy
poniedziałek, 3 lutego 2020, 18:22

legalnie to są indianie w rezerwatach

xawer
niedziela, 2 lutego 2020, 19:50

Wagnerowcy i SA próbowali zająć pola naftowe okupowane przez SDF i USA. Faktycznie, kilka amerykańskich rakiet "i po problemie"

Jack40
niedziela, 2 lutego 2020, 19:46

pan z wąsikiem w czasie 2 wojny światowej też był wybrany legalnie i nawet bardzo popierany przez społeczeństwo Niemieckie chyba coś 80 % w niego mocno wierzyło i go popierali i co było dalej to już wiemy

elbrus
niedziela, 2 lutego 2020, 17:47

Panie Januszu na tym polega "obecność "Amerykanów ,że sami okupują tereny Syrii. Ale w stosunku do agresji Amerykanów do ziemi syryjskiej w pseudo wolnej Polsce można o nich mówić i pisać tylko jako " wyzwolicielach. Dla wszystkich -polecam obejrzeć film polski z 80-tych "Wojna Światów-kolejne stulecie" .

Zbigniew
niedziela, 2 lutego 2020, 17:04

Rosja ma bezkresne obszary w swoim największym w świecie państwie, ma ogromne złoża bogactw naturalnych, ale młodych ludzi angażuje w wojskowym fachu poza granicami ojczyzny zamiast pracy dla budowy dobrego życia swojego narodu. Musi to robić dla spełnienia ambicji "cara" Putina?

Ostrozny
poniedziałek, 3 lutego 2020, 07:39

A widziałeś żeby Mongołowie na stronach budowali cololwoek większego, żeby budowali jakieś maszyny itd.? Nie to wszystko tłumaczy. Rosjanie to potomkowie tych Mongołów, potomkowie Złotej Ordy. Potrafią tylko napadac, rabować i niszczyć...nic się nie zmieniło od wiekow

Zbigniew
niedziela, 2 lutego 2020, 16:57

Innymi słowy twierdzisz że Kurdowie nie mają prawa do samostanowienia i samorządnej organizacji życia, że mają żyć jak Polacy pod ruskim zaborem i żołdackim butem? A może Kurdowie nie mają prawa do ropy ze złóż na ich ziemi? Czy Rosjanie mający największy kraj muszą zdobywać siłą kolejne?

Daniel
niedziela, 2 lutego 2020, 15:20

Wszyscy są tam nielegalnie. Prezydent Syrii utracił swój mandat na skutek buntu ludzi. Reszta potoczyła się najgorzej jak mogła dla Syrii.

XYZ
niedziela, 2 lutego 2020, 14:52

Tak jak w Donbasie

mac
niedziela, 2 lutego 2020, 13:43

Asad jest tak samo legalny jak był Bierut w Polsce, to znaczy sam się wybrał

gugluk
niedziela, 2 lutego 2020, 13:09

Najemnicy Wagnera próbowali. Leży ich na pustyni ok. 150

Sarmata
poniedziałek, 3 lutego 2020, 01:16

W Afganistanie leżą setki a być może tysiące podobnych im... tylko że to amerykanie z róznych Blackwater.,Academi itd. Po to są najemnicy.

pojecie trzeba miec !!!
poniedziałek, 3 lutego 2020, 11:31

Masz krotka pamiec przyjacielu, owszem w Afganistanie poleglo sporo zolnierzy amerykanskich ale nie tylko ich, rosjan poleglo w Afganistanie dzisatki tysiecy w w latach 1980/89. Nie nalezy zapominac, ze gdyby ZSRR nie najechala Afganistanu to dzis bylby to zupelnie inny kraj, bo wtedy Afganis. byl panstwem swieckim, gdzie kladzinono nacisk na wyksztalcenie, mlodziez sudiowala medycyne, technike, matematyke, fizyke itp., a kobiety wtedy mogly chodzic ubrane jak chcialy, dopiero radziecka agresja spowodowala, ze na znazeniu zyskal radykalny islam, pozdrawiam .

Davien
poniedziałek, 3 lutego 2020, 11:05

Sarmata, Blackwater nie byli nigdy w Iraku jako najemnicy ale jako ochroniarze wieć zwyczajnie zmyslasz. To Rosja wysyła najemników i terrorystów wiec daruj sobie ten płacz.

Sarmata
poniedziałek, 3 lutego 2020, 12:13

A czym to się rózni? W Iraku do tej pory są tysiące najemników z kilkuset firm najemniczo-ochroniarskich. Jest ich więcej niż wojsk okupacyjnych USA. Po prostu tak jest taniej i bezpieczniej dla [polityków. Wojsko zawodowe jest po to aby politycy mogli bez sprzeciwu społeczenstwa wysyłać wojsko na zagraniczne misje. Gdyby na misji gineli poborowi to rząd nie przetrwał by kilku miesięcy, zaczeły by się protesty bo w każdej rodzinie jest, był lub może być poborowy. Po zawodowcu nikt oprócz rodziny nie płacze. Po najemniku z firmy ochraniarskiej nikt nawet nie napisze , nikt nie wie o jego smierci, nie jest przedstawicielem kraju tylko firmy. Najemnik to dla firm i państw mięso armatnie, anonimowe, idealny produkt.

Davien
poniedziałek, 3 lutego 2020, 21:41

Sarmata rózni się tym że Blackwater ochraniał w Bagdadzie obiekty amerykanskie a nie był uzywany jako nielegalne( bo nawet w Rosji najemnicy sa zakazani) oddziały wojskowe jak Wagnerowcy. W Iraku nie ma żadnych wojsk okupacyjnych, no chyba ze Rosja postanowiła ich napaść:) I jeszcze jedno: ochroniarze sa jak najbardziej legalni a najemnicy nie, Wagnerowcy nawet w rosji sa wg rosyjskiego prawa przestepcami co jak widac nie rzeszkadza Putinowi:)

niedziela, 2 lutego 2020, 23:05

mówią że 600...

wiesiek
niedziela, 2 lutego 2020, 12:26

Znaczenie ma tylko siła. Prawo międzynarodowe znaczy tyle co papier toaletowy. Zużyty.Tak samo na Krymie w Donbasie, Kosowi czy gdziekolwiek indziej gdzie dane państwa mają sile i interes.

Davien
niedziela, 2 lutego 2020, 12:15

A w odpowiedzi zapewne niewiele by zostało z Hmiejmin czy Tartus.

FR technologiczne imperium
niedziela, 2 lutego 2020, 11:52

Rosjanie podnoszą legalność gdy jest to z ich korzyścią , bo z tego co wiem zajęcie Krymu było złamaniem zobowiązań danych Ukrainie a więc było nielegalne . Hipokryzja fanbijów Rusi przeraża.

niedziela, 2 lutego 2020, 10:32

Asad morduje cywili legalnie.

fifi
niedziela, 2 lutego 2020, 21:26

Tak jak iracki rząd.

Tweets Defence24