Reklama
Reklama

Ambasador Niemiec: oczekujemy dalszego zacieśnienia współpracy z Polską w ramach NATO [Defence24 TV]

16 kwietnia 2018, 17:03
Defence24
Defence24

"Współpraca pomiędzy Niemcami a Polską w ramach NATO jest bardzo dobra" - powiedział w programie z cyklu Skaner Defence24 ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel i podkreślił: "Wystarczy spojrzeć na to, co zostało zrobione po szczycie w Warszawie, zwłaszcza zaś na wzmocnienie Wschodniej Flanki Sojuszu. Niemcy bardzo zaangażowały się w to przedsięwzięcie". 

Intensywnie oczekuję dalszego zacieśniania tej współpracy, która, jak wspomniałem, już teraz jest dobra. NATO jest najważniejszym gwarantem bezpieczeństwa w Europie więc współpraca Niemiec i Polski na tej płaszczyźnie jest szczególnie istotna.

Ambasador Niemiec Rolf Nikel
Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 15
werte
wtorek, 17 kwietnia 2018, 11:36

Taaa... Szczególnie blokowanie przemieszczania się wojsk amerykańskich przez terytorium Niemiec jak widzieliśmy podczas niedawnych manewrów to gwarancja bezpieczeństwa w Europie i nieocenione wzmocnienie Wschodniej Flanki Sojuszu. Takie niklowane bzdety to nie do nas, Rolfie...

Boczek
środa, 18 kwietnia 2018, 17:59

... a blokowali? Kiedy i jak? Masz jakieś szczegóły bo ciekawe.

lonek
czwartek, 19 kwietnia 2018, 14:31

była taka sytuacja. były duże opóźnienia w transporcie

Boczek
piątek, 20 kwietnia 2018, 22:58

Ja zadałem to pytanie kąśliwie, bo znam odpowiedź. ### Nie, to po prostu była antyniemiecka, ale tym samym też antypolska propaganda. O co chodziło dokładnie? Niemcy nakazali objazd, bowiem ze wzgledu na remonty dróg (tu autostrady) utworzone odcinki dróg/nasypów tymczasowych, nie były zdolne do transportu pojazdów o tak wysokich masach, czy naciskach na oś. Można było w internecie sprawdzić plany budów na drogach.### Wracając do propagandy. Z taką, celującą na niezgodę polsko-niemiecką (ale też polsko- francuską, brytyjską czy inną) będziesz miał bez przerwy do czynienia, bo Rosja za wszelką cenę będzie blokowała zbliżenie niemiecko-polskie, bowiem oznacza to dla Rosji ostateczne wyautowanie ich z polityki europejskiej. Ich najlepsi przyjaciele w Europie - Włochy, Austria i Węgry (wbrew pozorom i powszechnej opinii w Polsce nie Niemcy) nie mają większego wpływu politycznego. ### Świat naprawdę nie żyje na bazie jakichś teorii spiskowych i wielkich \"koalicji\" (wiemy dzięki ...Marksowi) to wszystko jest dużo prostsze.

De Retour
czwartek, 19 kwietnia 2018, 16:19

Dlatego w ramach PESCO jest program mający usprawnić przemieszczanie się wojsk w UE. Nie była to zła wola Niemców. Podobne problemy były w innych krajach. Ostatnio był o tym artykuł.

Boczek
piątek, 20 kwietnia 2018, 22:59

Ja pamiętam te historię. Chodziło o remonty dróg.

Napoleon
wtorek, 17 kwietnia 2018, 11:24

Zdala od takiej współpracy, oby się nikt nie dał wciągnąć w tą cyniczną gre. Europejska Armia niezależna od NATO to ich główny cel. Można by im tam potakiwać, że tak tak fajny pomysł, ale do tego potrzeba nam kupić wasze czołgi itd.

tertio
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 23:49

Można zacząć te zacieśnianie od sprzedaży 228 Leopardów A4. Przejęcie zapasów przez KMW po nawiązaniu przez Polskę współpracy z RM to mętna sprawa.

realista
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 22:15

wiec wydajemy 10.5 mld -12 mld USD na obronność tj około 2 % ale obite Watem a Niemcy 1 % ze swojego obite 13-15 % przy współczynniku PKB do budżetu tj około 3.5 razy więcej bo procent przy dwóch było by 7 razy w razie w mamy podbić do 4-6 % jak Ukraina tj 85 % niemieckiego drenując budżet i pożyczać więcej niż ekipa PO no faktycznie ma to jakiś sens tylko zapytajmy się czy dla nas ??? ;)

ccc
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 19:49

Niestety, do Niemiec jako \"sojusznika\" trzeba mieć daleko idącą rezerwę. Nie wiem nawet czy słowo \"sojusznik\" jest tutaj uprawnione. Oficjalnie, na papierze Niemcy to sojusznik po tej samej stronie co my. Wiele faktów, o ile nie wszystkie, w ostatnich latach temu przeczy i to nie tylko Nord Stream 2. Jeden z wielu faktów. Ponieważ objęcie władzy przez PIS nie spodobało się Niemcom, władze poufnie zorganizowali szkolenie dla dziennikarzy niemieckich o tym jak mają pisać negatywnie o Polsce, tj. o kraju w który łamie się prawo, nie ma demokracji itp. Razi jednak szczególnie troska Niemiec o \"dobre samopoczucie\" Rosji z arogancją wobec tego samego samopoczucia wobec Polski. Gdy Rosja organizuje ćwiczenia ataku bronią atomową na Warszawę Berlin milczy, ale gdy Polska organizuje ćwiczenia obronne Berlin twierdzi, że to \"prowokacja\" . Tak zachowuje się sojusznik ? Nie, Niemcy nie są już sojusznikiem (jeśli kiedykolwiek były). Ryzyko zakupów wojskowych w Niemczech to olbrzymie ryzyko polityczne. W razie zagrożenia po prostu nie sprzedadzą nam części zamiennych i uzbrojenia bo uznają to za \"prowokację\" wobec Rosji. Obawiam się, że gdyby nie zaangażowanie USA i UK, Rosja mogłaby powtórzyć manewr z zielonymi ludzikami na większą skalę po to aby zająć przesmyk suwalski i odseparować kraje bałtyckie od Europy. Wtedy Merkel i Macron negocjowaliby pokój za cenę zatrzymania zajętych terenów Polski a nam kazałyby siedzieć cicho i \"nie prowokować Rosji\" protestami.

Harry 2
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 23:50

Bardzo słuszne uwagi. Jak świat światem, Niemiec polaka nigdy nie był bratem.

bender
środa, 18 kwietnia 2018, 22:24

Wyjatkowo nieuprawnione zastosowanie kwantyfikatora ogolnego

Mikado
środa, 18 kwietnia 2018, 01:47

Żyjemy w 21 wieku, pobudka!

Kam
środa, 18 kwietnia 2018, 16:51

Więc co miało miejsce na Ukrainie, 21 wiek.

Boczek
piątek, 20 kwietnia 2018, 23:00

W Rosji jest jeszcze 20.

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama