Airbus chce pomóc Polsce w wejściu do domeny kosmicznej [Space24 TV]

11 lutego 2021, 10:48
Defence24
Defence24

Airbus Poland chce rozwijać swoją działalność w Polsce nie tylko poprzez rozwój swojej działalności w dziedzinie lotniczej ale także poprzez współpracę związanej z domeną kosmiczną. We współpracy z polskimi podmiotami gospodarczymi, rządem i instytucjami cywilnymi – mówi Johannes von Thadden, prezes zarządu i dyrektor zarządzający Airbus Poland S.A.

„W tej chwili znajdujemy się w naszym clean-roomie gdzie wykonywane są istotne, odnoszące się do domeny kosmicznej, działania na rzecz Polski. Jednym z powodów dla których Airbus jest w Polsce szczęśliwy jest to, że wierzymy w interesy strategiczne Polski, jakie Polska ma w zwiększeniu jej zdolności, jeśli chodzi o takie kwestie jak: obserwacja Ziemi, czy jeśli chodzi o współpracę między Polską i ESA. We wszystkich tych obszarach Airbus dostarcza znacznej wiedzy. Jesteśmy skłonni ją przekazać Polsce wraz z polskimi partnerami – małymi i średnimi firmami w ramach dobrej współpracy z polskim rządem, instytucjami cywilnymi i partnerami.” - Johannes von Thadden.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 15
Logicznie myslacy
środa, 24 lutego 2021, 14:18

Airbus niepomaga Polsce tylko pomaga sobie uzywajac polskich inzynierow! To oslabia polskie firmy i na dluzsza mete powoduje stagnacje Polski a nie rozwoj

ben ten
niedziela, 21 lutego 2021, 09:54

Polska ma wszystko naj naj na świecie a efekt końcowy widać na co dzień, nie wiem kto w to jeszcze wierzy. Polska powinna i musi współpracować inaczej nigdy nie zmniejszy dystansu technologicznego jaki nas dzieli od krajów Europy Zachodniej. Mniej kościołów więcej na nowe technologie.

wert
środa, 24 lutego 2021, 14:06

"Współpracujemy" już 30 lat. "Awansowaliśmy" na podwykonawcę i dobrze płacącego klienta. Może się najpierw zastanów

Pl21
wtorek, 23 lutego 2021, 02:30

Tak dla wiadomości to Kościoły nic nie przeszkadzają w rozwoju a katolik powinien ciągle dążyć do rozwoju duchowego jak i technicznego służącego dobru np. bezpieczeństwu ojczyzny, rodzin itp. i powinien wymagać od siebie by czynić świat lepszym tak więc ten komentarz wyjątkowo nie trafny lekko to ujmując

Jabadabadu
środa, 24 lutego 2021, 20:42

Kościoły nie przeszkadzają, ale pod warunkiem płacenia podatków i nie żerowania na budżecie państwa. Powinny utrzymywać się z pieniędzy danej wspólnoty religijnej.Brak szpitali przeszkadza. Brak służby zdrowia przeszkadza. Btw. przez ostatnie 30 lat wybudowano aż 3 (trzy) szpitale i tylko 700 (siedemset) kościołów.

Rataj
czwartek, 25 lutego 2021, 11:33

Służba zdrowia w Polsce szkodzi ludziom i pochłania kolosalne sumy. Większe niż Kościół.

Jabadabadu
czwartek, 25 lutego 2021, 16:56

Ciekawe czy w przypadku ataku wyrostka robaczkowego powiozą cię do szpitala i na stół operacyjny (wowczas przeżyjesz) czy do kościoła (a stamtąd wprost na cmentarz)? Co ci bardziej odpowiada?

Ben ten
wtorek, 23 lutego 2021, 22:55

Dobre, a najlepsze jest to że ten rozwój duchowy to jedyne co obecną władza oferuje żołnierzom. Aha i na pewno zagwarantuje on nam przewagę nad innymi armia i. Jak zobaczą nasz rozwój duchowy to uciekna gdzie pieprz rośnie. Fajnie jest rzucać hasłami i sloganami. Póki co to młodzi ludzie odwracają się od oferowanego przez was rozwoju duchowego, który nie ma nic wspólnego z nauką kościoła. To pomieszanie i bełkot który przeczy sam sobie.

rozczochrany
sobota, 20 lutego 2021, 00:12

Wielki koncern "chce pomóc" Polsce? Nie do nas z takimi tekstami. Chcą przejąć polskie firmy, by nie rozwijała się tu konkurencja dla firm z zachodniej europy. Chcą przejąć nasze kadry i opracowane technologie. No i zarobić na kontraktach z Polską. Gdyby była wola polityczna to polskie firmy mogły by zbudować satelity rozpoznawcze, telekomunikacyjne i inne potrzebne dla Polski w tym dla wojska. Już budują małe satelity komercyjne. Niestety wykształceni zdolni Polsce naukowcy wyjeżdżają na zachód o rząd nie zapewnia im pracy w kraju.

Fflyer
wtorek, 23 lutego 2021, 02:36

Zgadzam się z Panem całkowicie a obowiązkiem rządu powinno być jak najszybciej wsparcie kadr i budowa własnego przemysłu kosmicznego dostarczającego satelityi usługi dla wojska i innych służb państwowych a także podmiotom cywilnym .

sobota, 20 lutego 2021, 14:18

W rzeczy samej. Siemens też chciał kiedyś pomóc Elwro.

Xipx
wtorek, 23 lutego 2021, 02:31

Dokładnie

mjr waldek
piątek, 12 lutego 2021, 15:07

Kiedy Polska będzie miała własne satelity potrzebne m.in do namierzania celów ??? - to jest pilna potrzeba ale czy decydenci cokolwiek kumają?

AA
czwartek, 11 lutego 2021, 12:50

Wbrew panującej opinii Polska ma inżynierów informatyków szeroko pojętych naukowców i to w górnej półki Jeżeli więc faktycznie chce rozwijać sie w kosmicznych technologiach to powinna trzymać sie jak najdalej od Airbusa i tym podobnych europejskich wynalazków a psim obowiązkiem rządu RP jest przeznaczać więcej pieniędzy na rozwój technologii i to nie tylko kosmicznych

sobota, 20 lutego 2021, 00:46

Polska ma swietnych inzynierow informatykow. Nie ma Pl firm mogliby pracowac po zakonczeniu edukacji. (Nie na miare ambicji)

Tweets Defence24