Air Show 2018: pierwsi goście już w Radomiu

21 sierpnia 2018, 07:36
pc40g9_DSC8496Edit
Włoski zespół akrobacyjny Frecce Tricolori. Fot. Jacek Siminski
Reklama

Ponad 100 samolotów i śmigłowców z 22 krajów będzie gościć na tegorocznych Miedzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu. 

Wiceminister obrony narodowej, Wojciech Skurkiewicz, na konferencji prasowej poinformował, że przybyli już pierwsi goście (z Pakistanu), a wkrótce spodziewani są też lotnicy z Jordanii. Łącznie zaprezentuje się 11 zespołów akrobacyjnych - m.in. z Hiszpanii, Francji, Szwajcarii czy Włoch. Szczególnie ciekawie zapowiada się pokaz tego ostatniego zespołu  - Frecce Tricolori, który przygotował specjalny, czterdziestominutowy program. 

Pokazy odbędą się na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Otwarcie bram nastąpi o godzinie 9:00, ale oficjalnym rozpoczęciem imprezy będzie przelot zespołu "Biało- Czerwone Iskry" wraz z Boeingiem 737 MAX w barwach narodowych (około godziny 11:05)

Bilety na imprezę w Radomiu można kupować przez portal internetowy E-bilet i w Radomiu - w punkcie informacji turystycznej przy dworcu PKP. W dniach pokazów przed wejściem na lotnisko będą też czynne kasy biletowe. Jednak - jak zaznaczył radca-koordynator ds. Air Show gen. Krzysztof Żabicki - są one przeznaczone głównie dla osób, które nie mogą kupić biletów drogą elektroniczną. Zwrócił on też uwagę, że bilety na sobotnie pokazy już się kończą, więc ci, którzy chcą przyjechać do Radomia w tym dniu, powinni się pospieszyć z ich zakupem. "Prawdopodobnie zawiesimy sprzedaż biletów w internecie na sobotę, bo jesteśmy na końcówce limitu i niewielką pulę zostawimy dla tych, którzy będą chcieli je kupić na miejscu w Radomiu" - powiedział Żabicki.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
DDDDD
środa, 22 sierpnia 2018, 22:21

BRAKUJE MIG-29 (MAJĄ GO INNE KRAJE), FRANCUSKIEGO RAFALE, MOŻNA BYŁO POSTARAĆ SIĘ O STARSZE MASZYNY USA: F-15, F-18, BĄDŹ POKAZ AH-64, CH-47 \"Chinook\"

Efte
środa, 22 sierpnia 2018, 01:30

Dokładnie. Zaloguj że nawet nie postarali się w minimalnym stopniu zbliżyć do Brytyjczyków. Oni też maja stulecie i potrafili zorganizować pokazy godne takiej rocznicy. Największa atrakcja będzie przelot Raptorow w czasie parady z okazji 15.08. Smutne to wszystko. A była taka okazja żeby ściągnąć światowa śmietankę, albo chociaż jej część. Nie mieści się to w mojej głowie.

andryjar
wtorek, 21 sierpnia 2018, 22:04

Jeśli to miały być ,,największe\" pokazy od lat i do tego w 100-lecie Niepodległości Polski i polskiego lotnictwa wojskowego to ... jest ,,kaszana\" i cieniutko :-( Należało spróbować zebrać-zaprosić jak najwięcej HISTORYCZNYCH samolotów, które użytkowali Polacy, jak nie w locie, to choć na wystawie statycznej! A mają tego sporo ... prywatni kolekcjonerzy w Europie i szczególnie w USA! Że nie przypomnę ... latającej repliki PZL P-11c, która jakoś ... ,,rozpłynęła się\", choć od lat ją budowano :-( Pamiętam też o replice LATAJĄCEJ słynnego szybowca ,,olimpijskiego\" ,,ORLIK\" z 1939 r. i ... NIC, też BRAK :-( Nawet powojenne samoloty, używane przez Polskę NIE BĘDĄ w komplecie prezentowane ... z niewiadomych powodów :-( Że o zawieszonych w lotach MiG-29 i Su-22 nie wspomnę ... WIELKA STRATA i BRAK :-( A ceny wejściówek i parkowania WYSOKIE, więc chyba można było ZAPŁACIĆ za przylot ZASŁUŻONYCH dla historii polskiego lotnictwa oryginałów lub replik samolotów z Zachodu :-(! Że o zaproszeniu LEPSZYCH wojskowych grup akrobacyjnych ... np. z USA (NIGDY oficjalnie nie byli w Polsce :-(! nie wspomnę ! Dla mnie osobiście TE JUBILEUSZOWE - 100-lecia Niepodległości pokazy to ZMARNOWANA szansa i PORAŻKA WSZYSTKICH NIEUDOLNYCH ,,organizatorów\" ... SZKODA :-( Ale ... i tak będę :-)

Zbigniew
wtorek, 21 sierpnia 2018, 20:09

Iskry wymyślili komuniści w latach 50/60 tych a nowe zmiany tempie wszystko co z tamtych lat choc nic nowego przez 60 lat

Efte
wtorek, 21 sierpnia 2018, 12:58

Goście też Ci sami co w poprzednich latach i tak naprawdę niewielu. Na pewno nie więcej niż w latach poprzednich.

Paweł
wtorek, 21 sierpnia 2018, 10:07

No a gdzie Mig-29 i F-22 raptor?

Tweets Defence24