Afganistan: zamachowcy samobójcy zaatakowali bazę logistyczną w Kabulu

2 lipca 2013, 13:21
taliban-militants
Talibowie coraz bardziej uaktywniają się w Kabulu - fot. schoolsuppliesforafghanchildren.wordpress.com
Reklama
Defence24
Defence24

Co najmniej siedem osób zginęło w wyniku ataku na bazę logistycznej firmy zaopatrującej siły NATO w Kabulu. Pięciu strażników, spośród których czterej byli Nepalczykami, poniosło śmierć. Szef policji w Kabulu powiedział, że czterech zamachowców, którzy dokonali ataku poruszało się ciężarówką pełną materiałów wybuchowych.


Według doniesień samochód zamachowców został zatrzymany przez strażników przed firmą. W momencie, kiedy doszło do detonacji materiałów wybuchowych, zamachowcy strzelali do strażników. Walka między nimi trwała 30 minut. Zarówno kierowcy ciężarówki, jak i strażnicy zginęli. Ayub Salangi szef afgańskiej policji w Kabulu powiedział, że wszyscy czterej zamachowcy zginęli. Policja poinformowała również, że po wybuchu bomby pozostał lej w ziemi.

Więcej: Afganistan: Talibowie zaatakowali pałac prezydencki i budynki rządowe

To ostatni spośród serii ataków, do których doszło  w stolicy Afganistanu od ostatniego miesiąca. W ostatnim tygodniu doszło do zamachu zbrojnego i bombowego w pobliżu pałacu prezydenckiego- jednego z najbezpieczniejszych miejsc w Kabulu. W poniedziałek afgańska agencja wywiadowcza poinformowała, że niedoszły zamachowiec samobójca został zastrzelony w centrum Kabulu.

Więcej: Afganistan: wybuch bomby – na szczęście wśród poszkodowanych nie ma Polaków

W minionym miesiącu afgańskie siły przejęły odpowiedzialność za bezpieczeństwo w całym kraju- po raz pierwszy odkąd rząd Talibów został odsunięty od władzy w 2001 roku. Międzynarodowi żołnierze pozostaną w Afganistanie do końca 2014 roku i w razie potrzeby będą służyć pomocą. Stany Zjednoczone oraz NATO chcą, aby rząd afgański rozpoczął dialog i negocjacje pokojowe z talibami.

(KR)
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24