Afganistan: 26 żołnierzy zabitych z rąk talibów

27 lipca 2017, 09:28
Żołnierze Afgańscy
Fot. MinDefensa / Wikimedia Commons/CC BY 3.0
Defence24
Defence24

Co najmniej 26 afgańskich żołnierzy zginęło w ataku talibów na bazę wojskową Karzali w prowincji Kandahar na południu Afganistanu - podał resort obrony tego kraju. Wojsko odpowiedziało na atak, zabijając ponad 80 bojowników talibskich.

Talibowie poinformowali o swym ataku na koncie na Twitterze, podając że zginęło w nim około 70 osób.

Pod koniec maja w jednym tygodniu doszło do dwóch ataków talibskich bojowników na bazy wojskowe afgańskiej armii w prowincji Kandahar. W ataku z 26 maja zginęło 15 afgańskich żołnierzy, a trzy dni wcześniej w podobnym ataku, również na bazę wojsk rządowych, śmierć poniosło dziesięciu żołnierzy.

Talibscy rebelianci nasilili ataki na siły afgańskie od ogłoszenia w kwietniu wiosennej ofensywy. 31 maja w zamachu bombowym przeprowadzonym w Kabulu zginęło ponad 150 osób. Był to najbardziej krwawy atak terrorystyczny w afgańskiej stolicy od 2001 roku.

Talibowie dążą do obalenia władz centralnych w Kabulu i przywrócenia w kraju szariatu. Odkąd wraz z końcem 2014 roku z kraju wycofała się większość zagranicznych oddziałów wojskowych, talibowie odzyskali wiele terenów. Odrzucają propozycję negocjacji z rządem, dopóki wszystkie zagraniczne siły nie zostaną wycofane z Afganistanu. 

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24