Afganistan: 13 policjantów zginęło w ataku talibów w prowincji Kunduz

29 października 2017, 13:18
Fot. Mass Communication Specialist 2nd Class (SW) Cory Rose/Wikipedia Commons/Domena publiczna

Trzynastu afgańskich policjantów zginęło w niedzielę w ataku talibskich bojowników na ich posterunek w prowincji Kunduz na północy Afganistanu - poinformowały lokalne władze.

Hajatullah Ameri, stojący na czele władz powiatu Chan Abad, w pobliżu którego doszło do ataku, powiedział, że bojownicy zaatakowali posterunek wcześnie rano w niedzielę. Tylko jednemu policjantowi udało się ujść z życiem. Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid wziął na siebie odpowiedzialność za atak.

Czytaj więcej:  USA z nową strategią działania w Afganistanie

W ostatnim czasie nasiliły się ataki na afgańskie siły bezpieczeństwa w wielu rejonach kraju. W sobotę co najmniej dziewięciu policjantów zginęło w atakach talibskich bojowników na dwa posterunki policji w prowincji Ghazni na wschodzie. Dziewięciu żołnierzy zginęło z rąk talibów we wtorek w prowincji Farah w zachodnim Afganistanie. Z kolei w poprzednim tygodniu talibowie zabili co najmniej 43 afgańskich żołnierzy podczas ataku na ich bazę na zachodzie prowincji Kandahar na południu kraju.

Według obliczeń agencji Associated Press, od początku października w atakach na siły bezpieczeństwa zginęło ponad 200 osób

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24