8. Baza Lotnictwa Transportowego gotowa do szkoleń na symulatorach

11 listopada 2017, 12:04
Fot. 8bltr.wp.mil.pl
Fot. 8bltr.wp.mil.pl
Fot. 8bltr.wp.mil.pl

Zgodnie z umową na dostawę kompleksowego symulatora lotów samolotu CASA C-295M, w 8. BLTr zakończyło się szkolenie personelu symulatora.

W 8. Bazie Lotnictwa Transportowego zakończyło się szkolenie czterech instruktorów-pilotów oraz pięciu mechaników-serwisantów. W dniu 10 listopada zastępca dowódcy 8. BLTr płk Grzegorz Kot oraz Program Manager Adolfo Garcia z Hiszpanii podpisali protokoły szkolenia oraz przekazali certyfikaty uprawniające do samodzielnego eksploatowania symulatora lotów. Szkolenie personelu było częścią umowy podpisanej przez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych z firmą Airbus Defence and Space. Uzyskiwanie tych uprawnień rozpoczęło się na początku września br i zakończyło się na początku listopada.Obejmowało ono zarówno szkolenie teoretyczne jak i praktyczne.

Czytaj też: Dwudziesty lot w ramach akcji Serce

Po otrzymaniu certyfikatów kadra symulatora może prowadzić szkolenie załóg samolotu CASA C295M. Pierwsze załogi zaczną się szkolić w połowie grudnia br.

Fot. 8bltr.wp.mil.pl

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Lewandos
sobota, 11 listopada 2017, 23:16

Ile lat po zakupie pierwszej CASA'y?

CB
niedziela, 12 listopada 2017, 11:38

Zamówiono go pod koniec 2014, a dostarczono teraz, czyli 11/14 lat. To dopiero trzeci taki na świecie, po Hiszpanii i Brazylii, więc wielu innych użytkowników też sobie jakoś radzi bez niego. No i rzecz najważniejsza: wcześniej po prostu takiego symulatora nie było. Zdaje się, że prace nad nim zaczęto dopiero koło 2010 roku.

Tweets Defence24