2013 - rok rozpoczęcia modernizacji obrony przeciwlotniczej w Polsce

21 sierpnia 2012, 19:12
thumbnail_pic
Wygląda na to, że po latach obietnic i deklaracji, w 2013 roku rozpocznie się modernizacja polskiej obrony przeciwlotniczej - fot. Łukasz Pacholski

21 sierpnia br. wiceminister Waldemar Skrzypczak ogłosił, że w przyszłym roku ruszy modernizacja i budowa nowych elementów narodowego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.
Wedle słów wiceministra, prace analityczne zbliżają się ku końcowi co ma otworzyć drogę do uruchomienia w 2013 roku prac związanych z budową nowych elementów systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej dla Wojska Polskiego. Oznacza to, że przed Polską stoją olbrzymie wydatki związane z inwestycjami w nowy sprzęt.

Nowy system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej ma zapewnić możliwość osłony wybranych obiektów i rejonów kraju przed atakiem ze strony lotnictwa oraz pocisków balistycznych krótkiego i średniego zasięgu. Prace nad nim mają zakończyć się w 2018 roku - oznacza to, że będzie do priorytet ekspresowy, biorąc pod uwagę procedury przetargowe oraz produkcję i szkolenie. Szacuje się, że będzie on kosztował Polskę około 15 mld złotych.

(ŁP)
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama