16 ofiar katastrofy rosyjskiego śmigłowca w Wietnamie

7 lipca 2014, 12:40
W Wietnamie rozbił się śmigłowiec Mi-171 należący do lotnictwa wojskowego. Na zdjęciu podobna maszyna na lotnisku w obwodzie moskiewskim. Fot. Aleksander Markin/GEG/CC-BY-SA 2.0/flickr.
Reklama

Wietnamski śmigłowiec Mi-171 rozbił się podczas lotu treningowego w rejonie Hanoi. W katastrofie zginęło szesnastu żołnierzy, a kolejnych pięciu zostało rannych. Świadkowie mówią, że pilot spadającej maszyny starał się ominąć pełne ludzi domy i targ. Śmigłowiec runął na ziemię i stanął w płomieniach. 

Katastrofa miała miejsce 7 czerwca około godziny 7:45. Na pokładzie znajdowało się 3 członków załogi i 18 skoczków spadochronowych. Maszyna miała problemy techniczne i leciała ma małej wysokości. Pilot starał się ominąć gęsto zamieszkane tereny, w tym zwłaszcza zatłoczone o tej porze targi i budynki mieszkalne.

Jak twierdzą świadkowie, maszyna zapaliła się w chwili uderzenia w ziemię. 16 osób znajdujących się na pokładzie zginęło, a 5 w stanie ciężkim odwieziono do szpitala. Nie ma informacji na temat ofiar wśród cywilów.

Śmigłowiec który uległ katastrofie to jedna z rozwojowych wersji rosyjskiej rodziny maszyn transportowych typu Mi-8/Mi-17. Wietnamskie siły powietrzne posiadają ponad 130 różnych wersji tego typu śmigłowców. Mi-171 to jeden z najnowszych wariantów z płaską rampą tylną zamiast drzwi skorupowych, zmienionym kształtem części przedniej i silnikami o większej mocy.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24