1,5 tys. żołnierzy Błękitnej Brygady na poligonie

10 listopada 2016, 13:12
kpt. Janusz Błaszczak
kpt. Janusz Błaszczak
kpt. Janusz Błaszczak
kpt. Janusz Błaszczak
kpt. Janusz Błaszczak/
kpt. Janusz Błaszczak
Fot. kpt. Janusz Błaszczak
Reklama

Pododdziały 12 Brygady Zmechanizowanej rozpoczęły ostatnie w tym roku szkolenie poligonowe. Ze stacji Stobno Szczecińskie na poligon wyruszył jeden z transportów operacyjnych.

7 listopada br. do Drawska Pomorskiego wyruszyły siły główne pododdziałów 12 Brygady Zmechanizowanej, by uczestniczyć w miesięcznym szkoleniu poligonowym - informuje kpt. Janusz Błaszczak. Jednym ze sposobów przemieszczenia się żołnierzy na poligon jest transport kolejowy. W związku z tym na stacji PKP Stobno Szczecińskie na platformy kolejowe załadowało się ponad 40 kołowych transporterów opancerzonych KTO Rosomak z 1 batalionu Legionów.

Jak podkreślił jeden z kierowców Rosomaka: „To nie jest proste zadanie. Jest ślisko, więc trzeba uważać z prędkością i polegać na swoim dowódcy. Pokazuje on nam, jak zachować się na platformie, gdzie jest bardzo wąsko i jest mała tolerancja na ewentualny błąd”. Wjazd kilkudziesięciu pojazdów na wagony kolejowe odbył się bez incydentów i po południu kolejowy transport operacyjny był gotowy do wyjazdu.

W pierwszej części pobytu na poligonie drawskim dowództwo, sztab i pododdziały Błękitnej Brygady uczestniczyć będą w ćwiczeniu taktycznym dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej pod kryptonimem „Ryś-16”. Druga część pobytu na poligonie dedykowana została wykonaniu strzelań ze wszystkich rodzajów broni indywidualnej, zespołowej i wozów bojowych, połączona z działalnością taktyczną.

Jak podkreśla kpt. Błaszczak, w listopadowym szkoleniu poligonowym uczestniczyć będzie ponad 1500 żołnierzy z pododdziałów 12 Brygady Zmechanizowanej i ponad 300 sztuk różnego typu sprzętu wojskowego.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
ccc
czwartek, 10 listopada 2016, 15:12

Oprócz Rosomaków mają coś jeszcze w zanadrzu ?

Plush
poniedziałek, 14 listopada 2016, 17:08

Według wielu KTO Rosomak to idealne połączenie MBT-BWP-WWB. Po co nam coś jeszcze;-)

Marek1
piątek, 11 listopada 2016, 18:38

oczywiście - kapelana + 50 nowoczesnych modlitewników ppanc. zintegrowanych z KTO

Tweets Defence24