12. Brygada Zmechanizowana na intensywnym szkoleniu

13 października 2018, 14:50
img_6048
Fot. por. Błażej Łukaszewski

Wytężone przygotowania do zbliżającego się międzynarodowego ćwiczenia pk. Anakonda-18 stanowią doskonały dowód tego, że żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej stale utrzymują swój wysoki poziom wyszkolenia oraz profesjonalizmu.

Charakter obecnych konfliktów zbrojnych zmienia się w bardzo szybkim tempie, dlatego niezwykle istotne jest wyciąganie odpowiednich wniosków oraz wdrażanie ich, aby być przygotowanym na wyzwania współczesności.

Z tego względu coraz ważniejsze staje się w wojsku wszechstronne wyszkolenie żołnierzy, duże nasycenie nowoczesnym uzbrojeniem i sprzętem, a także wysoka mobilność pododdziałów.

Powyższe czynniki powodują, iż szkolenie realizowane na przełomie września i października br. przez żołnierzy 3. batalionu piechoty zmotoryzowanej było niezwykle dynamiczne, gdyż strzelania bojowe oraz działania taktyczne przeprowadzono na obiektach szkoleniowych Centralnego Poligonu Sił Powietrznych Ustka, Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Wędrzyn i Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

image
Fot. por. Błażej Łukaszewski

Por. Błażej Łukaszewski informuje, że głównymi zamierzeniami zrealizowanego szkolenia było: przeprowadzenie strzelań bojowych, przygotowanie żołnierzy do dyżuru w ramach Grupy Bojowej Unii Europejskiej, sprawdzenie interoperacyjności, a także planowanie i realizacja procesu zabezpieczenia logistycznego. Z tych przyczyn wspomniane szkolenie było adekwatnym sprawdzianem dla pododdziałów 3. batalionu w wykonywaniu skomplikowanym zadań w zróżnicowanym terenie i warunkach pogodowych, a w szczególności dla 2. kompanii piechoty zmotoryzowanej przygotowującej się do przyszłorocznego dyżuru GB UE.

Każdy dzień realizowanego szkolenia był wypełniony licznymi zadaniami. Czasami pojawiały się pewne wyzwania, ale po to żołnierze 2. kompanii szkolą się intensywnie, aby wzorowo przygotować się do ćwiczenia ANAKONDA-18. Jestem przekonany, że podczas tego ćwiczenia wykonamy wszelkie postawione zadania”  – podsumował Dowódca 2kpzmot kpt. Kamil Kostyła.

image
Fot. por. Błażej Łukaszewski
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
"Spłoszony plażowicz"
wtorek, 16 października 2018, 15:19

Lubię patrzeć na WB okopane tuż przy linii brzegowej morza. Panom dOWÓDCOM polecam obejrzenie filmu "Listy z Iwo Jimy" ; owi Japońcy też chcieli okopywać się tuż nad morzem, z tym że tam trafił się mądry dowódca i wybił im ten "medialny" pomysł z zakutych głów, co kosztowało Amerykańców setki jak i nie tys. ofiar i kilkumiesięczne bitki w niesprzyjających warunkach....

Tweets Defence24