Reklama
Reklama
Reklama

12 Dywizja Zmechanizowana i wojska sojusznicze na Anakondzie

8 listopada 2018, 15:26
img_9998
Fot. por. Błażej Łukaszewski DGRSZ MON

Międzynarodowy komponent składający się z reprezentacji dziesięciu armii natowskich rozpoczął ćwiczenie pod kryptonimem Anakonda-18. Znaczny kontyngent ok. 2000 tysięcy żołnierzy wystawiła natomiast 12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina wchodząca w skład 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Żołnierze z dziesięciu państw uczestniczą w międzynarodowym ćwiczeniu, którego głównym celem jest integracja narodowych, sojuszniczych i koalicyjnych struktur dowodzenia i wojsk w ramach osiągania zdolności do prowadzenia strategicznej operacji obronnej poprzedzonej działaniami przeciwhybrydowymi.

Jednym z większych polskich związków taktycznych szkolących się na poligonie drawskim jest 12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina. Wystawiła ona komponent liczący około 2000 żołnierzy oraz 500 jednostek sprzętowych (w tym KTO Rosomak, wozy rozpoznania technicznego i ewakuacji medycznej, armatohaubice Dana, a także specjalistyczny sprzęt logistyczny i dowodzenia).

image
Fot. por. Błażej Łukaszewski DGRSZ MON

Podczas uroczystej zbiórki pododdziałów polskich oraz amerykańskich Dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej generał dywizji Maciej Jabłoński przedstawił zasadnicze cele do zrealizowania dla pododdziałów jednostki.

„Wam i sobie życzę, abyśmy zrealizowali wszystkie cele szkoleniowe, ale podczas działania proszę pamiętać o bezpieczeństwie, bo ono jest najważniejsze. Żołnierze, rozpoczynamy ćwiczenie Anakonda-18. Speed is key. Do boju!” – podkreślił generał Jabłoński.

image
Fot. por. Błażej Łukaszewski DGRSZ MON

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Ali
poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:23

Jw 1749 to były czasy..

ktos
piątek, 9 listopada 2018, 09:31

Tak z czystej ciekawosci... co przeszkadza aby pomalowac KUBa w normalne kolory takie jakie ma reszta pojazdow WP? Ten zielony to chyba z marketu budowlanego ktos wzial? Gdzie taki kolor w przyrodzie wystepuje?

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama