12. Brygada ćwiczy na Warmii i Mazurach

8 czerwca 2021, 09:12
2021.06.07_12BZ_cwiczy_na_Warmii_i_Mazurach_glowne_MG_8874
Fot. kpt. Błażej Łukaszewski
Reklama

Działania taktyczne, strzelania w dzień i w nocy, a także współpraca z władzami lokalnymi i społeczeństwem – tak w skrócie można scharakteryzować udział 12. Brygady Zmechanizowanej w ćwiczeniu taktycznym z wojskami pod kryptonimem DRAGON-21.

Chociaż pierwszy raz od dłuższego czasu 12 Brygada Zmechanizowana imienia generała broni Józefa Hallera ze Szczecina nie jest głównym ćwiczącym w trakcie ćwiczenia pk. DRAGON, to jednak żołnierze „Błękitnej” nie narzekają na brak zadań - przekazuje oficer prasowy brygady kpt. Błażej Łukaszewski.

image
Fot. kpt. Błażej Łukaszewski

Działania zarówno w dzień, jak i w nocy, nagłe alarmy, przemieszczenia, rozmieszczenia czy strzelania to dla nich chleb powszedni, ale szczecińscy żołnierze kładą równie duży nacisk na szeroko pojętą współpracę cywilno-wojskową. Po wykonaniu przejazdu ze Szczecina na Warmię i Mazury żołnierze 12. Brygady realizują wymagające zadania na Warmii i Mazurach.

image
Fot: kpt. Błażej Łukaszewski
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
Mazur
wtorek, 8 czerwca 2021, 12:32

Błąd. Na Mazurach a nie na Warmii.

kriss
wtorek, 8 czerwca 2021, 12:30

Sluzylem tam jak byla zasadnicza sluzba wojskowa w 12 tce bywalo ciezko ale po latach z zadowoleniem wspominam tam sluzbe,wbrew przeciwnikom ZS wojskowej czegos dobrego ona tez uczyla dyscypliny,porzadku,ciekawe jakby dzisiejsza mlodziez odnalazla sie w realich sluzby zasadniczej ....

Jastrzębiec
piątek, 18 czerwca 2021, 18:13

Potwierdzam dobre wspomnienia ze służby zasadniczej w 41, czyli poprzedniczce Korpusu, inaczej rzecz się miała gdy już jako kapral zostałem skierowany do ówczesnej OTK, poprzedniczce "terytorialsów" .

dim
wtorek, 8 czerwca 2021, 12:01

znów nie widzę żadnego maskowania widmowego... Przy dzisiejszych środkach technicznych ? Zlot samobójców ? Sekundy od wykrycia i już nie żyjesz. Śmierć jest właśnie w drodze do Ciebie, a to tylko Ty o tym nie wiesz. To o wozach bojowych, póki co. Jeszcze nie o żołnierzach indywidualnych... I to też tylko póki co.

Tweets Defence24