Reklama

Żołnierz USA zginął we wschodnim Afganistanie

17 sierpnia 2017, 17:23
Żołnierz USA w Afganistanie
Żołnierz USA w Afganistanie, Fot. The U.S. Army / Wikimedia Commons/CC BY 3.0
Reklama
Defence24
Defence24

Pentagon poinformował o śmierci jednego ze amerykańskich żołnierzy. Wojskowy, walczący we wschodnim Afganistanie zmarł na skutek odniesionych ran. Jego tożsamość nie została ujawniona. Wraz z nim obrażenia poniosło kilku innych żołnierzy amerykańskich oraz afgańskich. 

Wszyscy ranni żołnierze amerykańscy, a także afgańscy zostali ewakuowani ze wschodniej części Afganistanu i przewiezieni do szpitali, gdzie została im udzielona pomoc.

W komunikacie Pentagonu nie wskazano, ilu żołnierzy odniosło rany, ani też nie podano szczegółów operacji we wschodnim Afganistanie. Wspomniano jedynie, że była ona wymierzona w bojowników związanych z Państwem Islamskim (IS) – pisze Agencja Associated Press. Nazwisko poległego żołnierza nie zostało na razie ujawnione, aby uniknąć sytuacji, gdy rodzina dowiaduje się o jego śmierci z mediów, zanim jeszcze zostało dostarczone oficjalne zawiadomienie.

Siły pod dowództwem NATO w Afganistanie liczą obecnie ponad 13 000 żołnierzy, z czego 8 400 to Amerykanie. Jednostki sił pokojowych NATO zwalczają głównie siły talibów, którzy dążą do obalenia władz centralnych w Kabulu i przywrócenia w kraju szariatu. Aktualnie w skład sił stacjonujących tam wchodzi 13 000 żołnierzy, z czego 8 400 to Amerykanie.

Czytaj też: Marines jadą do Afganistanu

Odkąd wraz z końcem 2014 roku z kraju wycofała się większość zagranicznych oddziałów wojskowych, talibowie odzyskali wiele terenów. Odrzucają propozycję negocjacji z rządem, dopóki wszystkie zagraniczne siły nie zostaną wycofane z Afganistanu. Część tych sił otwarcie sympatyzuje z Państwem Islamskim i jest z nim powiązana. 

PAP - mini

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Anuluj
Amerykanka
piątek, 18 sierpnia 2017, 11:43

Kolejna matka opłakuje swojego syna.

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama