Reklama

Wojskowe ćwiczenia pocztowe

18 października 2017, 14:41

Trwa ćwiczenie taktyczno – specjalne pk. Poczta-17. Celem ćwiczenia jest sprawdzenie zdolności współdziałania Wojskowej Poczty Polowej z komórkami wydzielonymi z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Poczty Polskiej S.A.

Jak informuje ppłk Andrzej Golec, w trakcie ćwiczenia realizowane są praktyczne zadania w zakresie wymiany wojskowych przesyłek jawnych i niejawnych przy uwzględnieniu założonego scenariusza operacyjnego. Epizody ćwiczenia rozgrywane są na terenie całego kraju, bierze w nich udział 19 elementów stacjonarnych i polowych poczty wojskowej (m.in.: Wojskowy Węzeł Pocztowy Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Zbrojnych, Wojskowe Stacje Pocztowe oraz Punkty Wymiany Poczty Polowej).

Poczta Polska S.A. wydzieliła do ćwiczenia 23 placówki na terenie całego kraju. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło 18 placówek poczty specjalnej.

Organizatorem ćwiczenia jest Zarząd Wsparcia Dowodzenia i Łączności Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, które jest prowadzone cyklicznie co 2 lata.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
men
środa, 18 października 2017, 18:59

jedno jest pewne, tej przesyłki cyber- atak nie dosięgnie...najwyżej listonosz zagubi - wbrew pozorom ma to sens - dla potencjalnych prześmiewców, kiedyś czytałem opracowanie z doświadczeń działania batalionowej taktycznej grupy bojowej US Army z Iraku - jednym z postulatów był udział w jej składzie samochodów osobowo-terenowych do celów - łącznikowych- stare ale proste rozwiązania zawsze jare (kurierzy,łącznicy)- byle nie jako podstawa działania

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama