Reklama

Więcej bomb treningowych dla lotnictwa US Navy

10 sierpnia 2017, 11:09
Fot. US Navy
Reklama

Koncern Lockheed Martin otrzymał zamówienia za 26,5 miliona dolarów na dostawę naprowadzanych laserowo bomb ćwiczebnych dla amerykańskiej marynarki wojennej, takich samych jakie zakontraktowały na początku tego roku polskie Siły Powietrzne.

Umowa podpisana z koncernem Lockheed Martin zapewnia środki tylko na roczną produkcję bomb treningowych ELGTR (Enhanced Laser Guided Training Rounds) - do końca 2019 r., jednak zawiera również zapowiedź następnych zamówień na kolejne cztery lata.

Ta ciągłość jest efektem dużego zapotrzebowania ze strony amerykańskich sił zbrojnych na amunicję treningową. Koncern Lockheed Martin jak na razie wyprodukował ponad 160000 bomb ELGTR/LGTR, które są wykorzystywane przez lotnictwo US Navy i Marines oraz przez siły powietrzne krajów sojuszniczych.

Dzięki nim zapewnia się szkolenie pilotów takich samolotów, jak F-16, F/A-18 i AV-8B. Jest to możliwe ponieważ amunicja ćwiczebna ELGTR bardzo dobrze imituje kluczowe cechy i wymagania w zakresie naprowadzania laserowego bomby bojowej typu Paveway II.

Czytaj też: Bomby ćwiczebne dla polskich Jastrzębi

 

 

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
Anuluj
Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama