Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Umowa offsetowa Grupy WB w Malezji

Fot. wb.com.pl
Fot. wb.com.pl

Reprezentująca Grupę WB spółka WBE Technologies podpisała z Ministerstwem Obrony Malezji oraz lokalnym producentem DRB-HICOM Defence Technologies Sdn. Bhd (DEFTECH) umowę offsetową dotyczącą współpracy w zakresie transferu technologii. Zakłada ona rozwój siłami lokalnych partnerów systemów ILS, MRO oraz bezzałogowców. 

Zawarcie w dniu dzisiejszym kontraktu jest zwieńczeniem obecności Grupy WB na targach Defence Services Asia 2018, które odbywają się w dniach 16-19 kwietnia w Kuala Lumpur - informuje polska spółka.

Umowa zakłada lokalne tworzenie i rozwój systemów ILS (Integrated Logistic Support) oraz MRO  (Maintenance, Repair and Operations) oraz rozwój projektów i technologii bezzałogowych systemów powietrznych UAV w oparciu o własne rozwiązania, przekazywane na rzecz technologicznych partnerów malezyjskich.

Malezja to rynek niezwykle atrakcyjny i chłonny w kontekście innowacyjnych technologii i rozwiązań dla sektora obronnego

Prezes WBE Technologies, Piotr Szymczak

W opini prezesa, dzięki podpisanej umowie zyska nie tylko malezyjska armia, do której trafią najbardziej zaawansowane rozwiązania Grupy WB, ale przede wszystkim polski przemysł zbrojeniowy. Kontrakt ma stanowić kolejny krok w rozwój eksportu krajowego sprzętu wojskowego i stworzenia odpowiednich warunków dla sektorowej współpracy  przemysłowo – technicznej pomiędzy Polską, a Malezją.

„Cieszymy się z kontynuacji i rozwoju polsko-malezyjskiej współpracy z WBE Technologies” – podsumował przedstawiciel DEFTECH. Malezyjczycy podkreślili wraz z podpisaniem umowy, że systemy Grupy WB dobrze spisują w tamtejszych siłach zbrojnych. Pochwalili także współpracę, efektem której było utworzenie dwa lata temu w Kuala Lumpur spółki zależnej.

WB Electronics działa na rynku malezyjskim od blisko 10 lat oferując autorskie rozwiązania w zakresie systemów łączności wewnętrznej (system FONET) oraz zewnętrznej (radiostacja osobista 35010 RADMOR). Systemy tez znajdują się na oficjalnej liście uzbrojenia i wyposażenia malezyjskiej armii, i wchodzą w skład najnowszego uzbrojenia w ramach programu transportera opancerzonego AV8 Gempita. Program zakłada produkcję, wyposażenie oraz wdrożenie do eksploatacji 257 pojazdów w 12 wariantach wykonawczych, przeznaczonych głównie na użytek oddziałów pancernych oraz piechoty zmotoryzowanej. Systemy Grupy WB montowane są we wszystkich wariantach pojazdu.

Grupa WB posiada w Kuala Lumpur własne przedstawicielstwo. WBE Technologies  zajmuje się  natomiast naprawami gwarancyjnymi, dostawami części zamiennych oraz systemów ILS. Spółka Grupy WB podejmuje również szeroko zakrojone działania marketingowe i sprzedażowe oraz działa na rzecz modernizacji malezyjskiego sektora obronnego jako partner lokalnych sił zbrojnych.

Reklama

Komentarze (10)

  1. rumtumtum

    Niech to będzie odpowiedź dla wszystkich, którzy narzekają na bylejakość i brak sukcesów eksportowych PGZ! Eeee przepraszam... chciałem napisać, że to skandal i trzeba WB znacjonalizować, bo zabierają rynki PGZ!

    1. vvv

      bez marzy 500% dla prezesa PGZ! skandal aby robić konkurencyjne, nowatorskie i w dobrej cenie rozwiązania które wygrywają jakością i funkcjonalnoscią na zachodnich rynkach w tym w USA...zaorac to bo oni nie wiedza ze najpierw trzeba pozyskac dotacje z mon, wydac 90% kasy z dotacji na premie i delegacje bez nawet proby zbudowania prototypu :) na koniec dowalic 10x wyzsza cene niz zachodni odpowiednik i doic MON w nieskonczonosc

    2. kronan

      Kurde człowieku nie karcz.Obecna władza garściami czerpie swoje pomysły z Polski sanacyjnej.A tamta ekipa nieudaczników miała wybitne \"zasługi\" nacjonalizacji prywatnych firm przemysłu obronnego.Patrz DWL.Patrz fabryka Plage i Laśkiewicz.Serio bacz co piszesz :-(

  2. mordor

    sprzedać do WB wszystko co się da a oni zrobią z tego użytek NA POCZĄTEK WYWALĄ POLITYKÓW!!!!!

    1. Courre de Moll

      Bardzo wątpię. Nie po to PFR przejęło tam 1/4 udziałów, żeby WB żeby miało mniej związków z politykami. Raczej odwrotnie: była to oferta nie do odrzucenia.

    2. ad

      A już teraz nas wywalają przenosząc produkcję poza Polskę.

    3. Bucefal

      Z drugiej strony jeśli tego typu firmy zostawia się bez kontroli i zainteresowania Państwa to mogą skończyć jak Techlab 2000.

  3. Andrzej

    Ciekawi mnie czym może pochwalić się PGZ , jakie kontrakty i za ile podpisali na tych targach i ilu osobowa delegacja reprezentowała grupę zbrojeniową ?

  4. Extern

    Gratulacje WBG, oby tak dalej. I niech ta grupa rekonstrukcyjna Sanacji która jest obecnie u władzy w końcu zacznie ich wspierać zamiast rzucać kłody pod nogi. A za parę lat może doczekamy się własnych pocisków manewrujących.

  5. Sailor

    Może niech WB przejmie cały polski przemysł zbrojeniowy? Zrobili by porządek w tym komunistycznym skansenie.

  6. księgowy

    Jakie wyniki wycieczki PGZ??? Ciekawe ile kosztowała???

  7. kubuskow

    Szkoda, że nie dba się o to aby tworzyć prywatny przemysł zbrojeniowy w Polsce. Szkoda, że tak wiele osób tkwi mentalnie tak głęboko w komunie - jak mówi o polskiej zbrojeniówce to musi być to przedsiębiorstwo państwowe!

  8. Śmieszek

    Ciekawe co sprzedał prezes Skiba. „Pan nic nie mogę”:)))

  9. Gość

    Brawo !!!

  10. xiom

    Brawo. Oby tak dalej.

Reklama