Reklama

Terroryści atakują Kolumbię

18 czerwca 2017, 14:10
Fot. Joshua Karsten/Wikipedia Common/Domena publiczna
Defence24
Defence24

W stolicy kraju Bogocie doszło do eksplozji. W jej wyniku zginęły 3 osoby a 11 jest rannych. Bomba wybuchła na piętrze w pobliżu sal kinowych. Zdaniem kolumbijskich władz był to akt terrorystyczny.

Burmistrz Bogoty Enrique Penalosa poinformował, że jedną z osób, które zginęły była obywatelka Francji. Pracowała ona jako wolontariuszka w jednej ze szkół w południowej części miasta. Dwie pozostały ofiary zmarły w szpitalu. Wybuch nastąpił w sobotę popołudniu, kiedy centrum handlowe Andino było pełne ludzi.

Na razie nie wiadomo kto stoi za atakiem. Rebelianci z Armii Wyzwolenia Narodowego na swoim oficjalnym koncie Twittera potępili zamach i wyrazili solidarność z ofiarami.

Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos przybył na miejsce zamachu w niedzielę. Podczas konferencji prasowej powiedział, że na razie nie wiadomo kto stoi za atakiem, który określił jako tchórzliwy, okrutny i haniebny. Prezydent obiecał ukaranie sprawców. 

 

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Afgan
niedziela, 18 czerwca 2017, 15:51

Ultralewicowemu rządowi Wenezueli bardzo zależy na destabilizacji regionu. Jeżeli nie FARC i nie ELN to może trop wenezuelski..............

oui
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 00:04

w wenezueli podobno rosja buduje silosy atomowe, przynajmniej takie rzeczy można przeczytać w necie, ktoś potrafi to potwierdzić lub zaprzeczyć?

fht
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 02:13

Rosja jak nie na Kubie to Wenezuela albo Kolumbia...nic się z przypadku nie dzieje.

antyNWO
niedziela, 18 czerwca 2017, 14:34

Trzeba się spytać "kto skorzystał"? USA jest nie na rękę pokój w Kolumbii, służący za uzasadnienie okupacji tego kraju i USA nie podoba się umiarkowany prezydent "środka", który nie jest skrajnie prawicowy i proamerykański i który jest zwolennikiem dobrych stosunków z Wenezuelą.

Kosmit
poniedziałek, 19 czerwca 2017, 18:37

Kolego, zdecyduj się - albo Kolumbia jest pod amerykańską okupacją, albo ma niezależnego od USA prezydenta, który się "Wujowi" nie podoba. Jedno drugie wyklucza.

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama